Lovecký zámek dal přistavět v pol. 18. stol. k hřebčinci z r. 1673 hrabě Prokop Vojtěch Černín (arch. A. Lurago). Po r. 1790 zámek rozšířen, okolí upraveno pro pořádání honů. R. 1923 zámek vyvlastněn státem, v l. 1950-91 sloužil jako vojenská základna. Po rekonstrukci otevřen r. 2004 veřejnosti.
Hlavní obrázek místa
čestný dvůr
© Petr Kovařík 10/2005

Prohlídková trasa na zámku:

Zámek Jemčina nabízí prohlídkovou trasu, kde se seznámíte s historií zámku, dozvíte se více o parforsních honech (neboli jezdeckých štvanicích; zejména na jelena), historii raketového vojska na zámku, navštívíte konírnu, prohlédnete si unikátní dřevěnou konstrukci jízdárny, čestný dvůr, zámeckou kapli, bunkr velitelského stanoviště raketového vojska a expozici loveckých trofejí.
E.H. podle http://www.jemcinazamek.cz, 17.8. 2013
popis

jednopatrová hlavní budova s centrální kaplí sv. Jana Nepomuckého spolu s bočními křídly svírá ze tří stran čestný dvůr.

26.1. 2004

Další texty popis
historie

Zámek postavil pro Prokopa Vojtěcha hraběte Černína v polovině 18. století architekt Anselm Lurago. Krátce poté byl zámek podstatně rozšířen až do dnešního rozsahu a široké okolí bylo upraveno pro pořádání honů. Roku 1923 byl zámek Černínům vyvlastněn. V letech 1950 - 1991 sloužil zámek jako základna raketového vojska. Roku 2002 jej zakoupil p. Pavel Václav, který zahájil rozsáhlou rekonstrukci. Roku 2004 byl zámek otevřen pro veřejnost.

Zany, E.H., 26.1. 2004

Další texty historie
Jihočeský kraj,  Jindřichův Hradec  (JH), Hatín

Místa v okolí

 Fuglhaus, Flughaus
 kostel sv. Barbory
 Lásenice
 Babky
 rybník Rožmberk
 boží muka
 Rýdův kopec
 Hamr
 Kardašova Řečice
 Lomnice nad Lužnicí
 boží muka
 kaple sv. Víta
 vodárenská věž
 židovský hřbitov
 Nežárecká brána
 Jindřichův Hradec
 Landfrasova tiskárna
 synagoga
 městské opevnění
 dům U koníčka
 radnice
 mariánský sloup
 Třeboň
 pivovar
 kostel sv. Jiljí
 Horusický rybník
 Pluhův Žďár
 sokolovna
 kaple Kalvárie
 děkanství
 nová radnice
 radnice
 Lžín
 Poštovský dům
 Weisův dům
 měšťanský pivovar
 Talíř
 Čertův kámen
 Dráchov
Kontaktní informace
Zámek Jemčina
Jemčina 1
379 01 Třeboň
Tel: (+420) 608 511 381
http://www.jemcinazamek.cz
info@jemcinazamek.cz
Základní informace místa
ID místa: 1986
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 26.1.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

reklama