Novogotický hřbitovní kostel sv. Anny vznikl ve 2. polovině 19. století na místě menší kaple, z níž se dochovala kartuše vratislavského biskupa Františka Ludvíka Falcko-Neuburského z r. 1699.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 07/2020
Hlavními dominantami slezského města Otmuchów (německy Ottmachau) je hrad vratislavských biskupů se zámkem a kostel sv. Mikuláše a sv. Františka Xaverského. K dalším sakrálním stavbám patří novogotický hřbitovní kostel sv. Anny vybudovaný z červených cihel. U hřbitova se rozkládá městský park s dětským hřištěm a dinoparkem, který je volně přístupný.
Luděk Vláčil, 22.1. 2021

  historie

  Nejstarší zmínka o hřbitovní kapli na tomto místě pochází z roku 1414. Tato kaple byla tehdy mimo hranice města a byla zasvěcena Panně Marii. Kaple byla pravděpodobně zničena husity v roce 1428. Roku 1441 došlo k její obnově a změně patrocinia. Současný novogotický římskokatolický hřbitovní kostel sv. Anny byl vybudován ve 2. polovině 19. století. Z původní stavby se dochovala kartuše vratislavského biskupa

  Luděk Vláčil - zdroj: http://wk.diecezja.opole.pl/images/GIM/finalowy-2018/kosciol-sw.anny-otmuchów.pdf a další, 22.1. 2021
  Polsko, opolskie,

  Místa v okolí

   evangelický kostel
   radnice
   Otmuchów
   Otmuchovské jezero
   Ścibórz
   Horní Heřmanice
   Vidnava - MPZ
   Bernartice
   Vidnava
   kaple Panny Marie
   boží muka
   Hukovice
   Lisie Kąty
   Kohout
   Chałupki
   Dolní Červená Voda
   Buková
   kaple sv. Josefa
   Javorník
   kostel sv. Vavřince
   Bílý Potok
   kostel sv. Jáchyma
   Kobylá nad Vidnavkou
   Jánský vrch
   Horní Fořt
   kostel sv. Kateřiny
   Tomíkovice
   Vlčice
   Čertovy kazatelny
   Pustý Zámek
   Rychleby
  Základní informace místa
  ID místa: 15213
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: příležitostně
  Uveřejněno: 23.1.2021
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama