Palazzo Vecchio

Itálie, Florencie
Postaven roku 1299 jako sídlo vlády florentské republiky. Medici v 16. přestavěli na svou rezidencí. Kolébka italské renesance. Nyní zde Dětské muzeum a kanceláře radnice. Síň pěti set je největší místnost ve Florencii.
Hlavní obrázek místa
Starý palác, sídlo vlády florentské republiky, Palazzo Vecchio, v italské Florencii.
© Pavel Vítek 05/2001

Graficke pismenko Florencie italsky Firenze je metropole italského Toskánska, ležící na řece Arno. Najdeme ji 280 km severozápadně od Říma, 95 km východně od Livorna, které leží na pobřeží Ligurského moře a 160 km západně od Rimini na pobřeží Jaderského moře. Okolo Florencie vede dálnice A1 vedoucí ze severu Itálie do Říma a Neapole.
Pavel Vítek, 22.5. 2020

  historie

  V roce 1299 bylo rozhodnuto postavit palác jako sídlo vlády florentské republiky. Kromě toho to měl být stavební reprezentant síly republiky a lidu. Bylo zcela normální u velkých staveb té doby, že pro dokončení stavby bylo zapotřebí několika generací. Až Cosimo I de Medici 16. století došlo k dokončení a výzdoby budovy a ta se stala jeho rezidencí. Tehdy získala svůj současný vzhled a stala se vévodským palácem. Později Cosimo I de Medici své

  Pavel Vítek, 22.5. 2020

  popis

  Starý palác byl postaven v podobě hradu s věží 94 vysokou metrů. Je jedním z nejznámějších symbolů města Florencie. Je to kolébka italské renesance a určitě je to místo, které by si neměl nechat ujít každý návštěvník Florencie. V současné době je Palazzo Vecchio domovem Dětského muzea, Museo dei Ragazzi, a zde také najdeme kanceláře radnice a Cinquecento Hall, Síň pěti set. Jde o velkou místnost dlouhou 54 metrů a 22 metrů širokou, 17 metrů

  Pavel Vítek, 22.5. 2020


  Schöenbornský letohrádek v Praze zdobí obrázky rozpustilé Venuše

  Zajímavosti

  V jednom z mých nedávných článků jsme se spolu procházeli po malebných pražských parcích a zahradách. Dnes bych ráda na tuto stať navázala krátkým pojednáním o letohrádku, který zřejmě nebude třeba ani dlouze představovat. Ví o něm určitě spousta z vás. Tyčí se vysoko nad Prahou, nad úbočím petřínského kopce, a již přes sto let na nás z jeho střechy mává americká vlajka.

  Nezapomenutelné hrady Čech a Slovenska

  Reklamní sdělení

  Přestože je Česká republika malou zemí, najdete na jejím území 53 zachovalých hradů, 388 zřícenin a 20 zaniklých hradů. Nejvyšším počtem se pyšní Středočeský kraj. Málokdo také ví, že Slovensko je zase světovou velmocí týkající se počtu hradů. Do dnešního dne se jich v podobě hradů nebo zřícenin zachovalo 120, dalších 80 bohužel zaniklo. Zůstaňte tedy doma či u našich sousedů na Slovensku a poznávejte hrady opředené historií a legendami.

  Český trampík v hrabství Kent a East Sussex

  Cestování

  Aneb jak se vandruje po jižní Anglii a pár důležitých informací abyste si cestování opravdu užili a rychle se zorientovali v místní situaci. My jsme sbírali informace a zkušenosti po celých šest dní.

  Teplice jsou kolébkou lázeňství díky jedné krásné ženě s podnikavým duchem

  Cestování

  Když se řekne název města „Teplice“, mnohým z nás se vybaví známé lázně na severu Čech. A právě tyto lázně jsou přesně tím místem, o němž bude naše dnešní povídání.

  Záhada bratrského oltáře, tajných mší evangelické církve a anděl smrti

  Cestování

  V kraji nad Českou Kamenicí v krásném prostředí pískovcových skal a čedičových sopouchů můžete objevit tajemné místo Bratrských oltářů a po cestě se rozhlédnout ze tří skalních vyhlídek a potkáte zvláštní betonový monolit uprostřed louky.

  Podzimní procházka půvabnými pražskými parky

  Zajímavosti

  Letošní podzim nezačal zrovna šťastně a aktuální situace nepřeje výletům do míst s vysokou koncentrací lidí. Kam ale v Praze jít a zároveň se vyhnout všudypřítomným turistům? Co říkáte na virtuální procházku pražskými parky, sady a zahradami? Pokud vás mé povídání zaujme a rozhodnete se do těch míst vypravit, máte naději se davům lidí vyhnout.

  Itálie, Toskánsko,