Torzo zámku. Postaven koncem 17. stol. pány z Písnice, později vystřídal více majitelů, koncem 19. stol. přestavěn. Po r. 1945 sloužil k ubytování pohraničníků, poté jako sklad státního statku, který jej nechal zchátrat a roku 1988 z větší části zbořit. Zbytky zdí odstraněny roku 2017.
Hlavní obrázek místa
Bourání zámku
© Jan Pospisil, 03/2017
Zámek je zřícenina, obě patra se propadla do přízemí. Vedle zámku je golfové hřiště. Nejlépe se tam lze dostat vlakem do Lubů u Chebu a pak pěšky směrem ke státní hranici. Poměrně rozsáhlá stavba je bohužel totálně zarostlá bolševníkem, tudíž přístup k ní může být vzhledem k vlastnostem této rostliny nepříjemný – šťáva bolševníku způsobuje, že kůže je velmi citlivá na sluneční svit. Luby jsou zajímavé svou houslařskou tradicí. Poblíž – cca 3 km – je také Vysoký kámen, ze kterého jsou daleké výhledy.
6.8. 2010
turistické

Bourání

Zřícenina zámku velice brzy zmizí ze světa, je bourán, už zbývá jen jedna boční zeď.

Jan Pospisil , 25.3. 2017

historie

Zámek vystavěl Jan František Ferdinand ve druhé polovině 17.století.Jednalo se o obdélnou patrovou stavbu,krytou mansardovou střechou,k níž se v nárožích připojovala minimálně dvě boční křídla,jedno z nich s kaplí. Vystřídalo se v něm několik desítek majitelů (např.Selbové,Hoyerové,Korbové) a prošel nekolika stavebními úpravami. Na přelomu 19. a 20. století dal majitel Arthur von Rosenkranz zámku podobu,kterou znala většina lubských pamětníků. Roku 1910 získal zámek saský generál Oskar von Ehrenthal.Ve vlastnictví rodiny Ehrenthalů pak setrval až do roku 1945.Po příchodu americké armády 6.května 1945 byla budova obsazena několika desítkami vojáků.V prosinci 1945 armáda zámek opustila. Na začátku roku 1946 bylo veškeré zařízení zámku Fondem národní obnovy převezeno nákladními auty do Prahy a další osud tohoto zařízení již není znám. Začátkem padesátých let zde byl na dva roky zřízen ústav pro narušenou mládež.Pak ho do správy převzalo…  číst dále

Brožura, 31.3. 2006

Další texty historie
Karlovarský kraj,  Cheb  (CH), Luby

Místa v okolí

 Luby
 kostel sv. Ondřeje
 Neuhaus
 Skalná
 Skalná
 Kapellenberg
 Doubrava
 Doubravský pramen
 Bad Elster
 Starý Rybník
 Starý Rybník
 Šibeniční vrch
 Minerální pramen
 Kopaniny
 Kraslice
 Neuberg
 Podhradí
 Goethovy skalky
 Podhradí
 Lítov
 Hartenberg
 Háj u Aše
 Olověný vrch
 Hazlov
 Boučí
 kostel sv. Vavřince
 Kaceřov
 Poustka
 kostel sv. Mikuláše
 
 Rusov
 vysoká pec
 Ostroh
 kostel sv. Volfganga
 Libá (Liebenstein)
 Chlumek
 Chlumek
 Chlumek
 Šabina
Základní informace místa
ID místa: 4070
Typ místa: zámek
Stav místa: zaniklý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 8.4.2019
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama