Zámek byl postaven roku 1760 pro grófa Zedwitzce. V 19. stol. byl zámek rodinou Zedwitzů přestavěn v novogotickém slohu. Od roku 1990 slouží zámek jako restaurace „Na zámečku“.
Hlavní obrázek místa
zámek - stav podzim 2019
© Milan Caha 10/2019
Obcí Doubrava vede cesta k turistickému přechodu do Německa, vpravo souběžně s ní teče potok Bílý Halštrov a vlevo stojí zámek. Do obce se dostanete po silnici z Aše nebo po žluté turistické značce. Žlutá značka se obrací u altánku s pramenem minerální vody, budete-li však pokračovat dál směrem k hraničnímu přechodu uvidíte ještě v obci vlevo na skalisku stojící zámek. Zámek Doubrava je panské sídlo z přelomu 16. a 17. stol. Dnešní vzhled je z roku 1990, kdy byl přestaven na restaurační zařízení „ Na zámečku“. Je nepravidelného tvaru, s čtvercovou věží s cimbuřím. Část budov je kryta sedlovou střechou. Nad vstupem je znak Zedwitzů s letopočtem 1760, který byl na tento zámek přenesen se zámku v Kopaninách.
21.3. 2005
historie

Panské sídlo v Doubravě je z roku 1600. V té době ve vsi vznikl i poplužní dvůr. V 19. století byl rodem Zedwitzů přestaven v novogotickém slohu. V roce 1990 přestaven na restaurační zařízení.

21.3. 2005

Karlovarský kraj,  Cheb  (CH),

Místa v okolí

 Doubravský pramen
 Kopaniny
 Bad Elster
 Neuberg
 Podhradí
 minerální pramen
 Podhradí
 Háj u Aše
 kostel sv. Mikuláše
 
 Goethovy skalky
 Kapellenberg
 Neuhaus
 Luby
 Luby
 Hazlov
 kostel sv. Ondřeje
 Trojmezí
 Skalná
 Skalná
 Starý Rybník
 Starý Rybník
 Poustka
 Ostroh
 kostel sv. Volfganga
 Libá (Liebenstein)
 kostel sv. Vavřince
Kontaktní informace
Restaurant Na Zámečku, Doubrava 16
351 46 Doubrava
Základní informace místa
ID místa: 2938
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 21.3.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

reklama