Zámek byl postaven roku 1760 pro grófa Zedwitzce. V 19. stol. byl zámek rodinou Zedwitzů přestavěn v novogotickém slohu. Od roku 1990 slouží zámek jako restaurace „Na zámečku“.
Hlavní obrázek místa
zámek - stav podzim 2019
© Milan Caha 10/2019
Obcí Doubrava vede cesta k turistickému přechodu do Německa, vpravo souběžně s ní teče potok Bílý Halštrov a vlevo stojí zámek. Do obce se dostanete po silnici z Aše nebo po žluté turistické značce. Žlutá značka se obrací u altánku s pramenem minerální vody, budete-li však pokračovat dál směrem k hraničnímu přechodu uvidíte ještě v obci vlevo na skalisku stojící zámek.
Zámek Doubrava je panské sídlo z přelomu 16. a 17. stol. Dnešní vzhled je z roku 1990, kdy byl přestaven na restaurační zařízení „ Na zámečku“. Je nepravidelného tvaru, s čtvercovou věží s cimbuřím. Část budov je kryta sedlovou střechou. Nad vstupem je znak Zedwitzů s letopočtem 1760, který byl na tento zámek přenesen se zámku v Kopaninách.
21.3. 2005

  historie

  Panské sídlo v Doubravě je z roku 1600. V té době ve vsi vznikl i poplužní dvůr. V 19. století byl rodem Zedwitzů přestaven v novogotickém slohu. V roce 1990 přestaven na restaurační zařízení.
  21.3. 2005
  Karlovarský kraj,  Cheb  (CH),

  Místa v okolí

   Doubravský pramen
   Kopaniny
   Bad Elster
   Neuberg
   Podhradí
   Minerální pramen
   Podhradí
   Háj u Aše
   kostel sv. Mikuláše
   
   Goethovy skalky
   Kapellenberg
   Neuhaus
   Luby
   Luby
   Hazlov
   kostel sv. Ondřeje
   Trojmezí
   Skalná
   Skalná
   Starý Rybník
   Starý Rybník
   Poustka
   Ostroh
   kostel sv. Volfganga
   Libá (Liebenstein)
   kostel sv. Vavřince
  Kontaktní informace
  Restaurant Na Zámečku, Doubrava 16
  351 46 Doubrava
  Základní informace místa
  ID místa: 2938
  Typ místa: zámek
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 21.3.2005
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama