Bad Elster jedny z nejstarších lázní v Německu. Nachází se zde sedm lázeňských rehabilitačních klinik. Královský lázeňský dům, galerie Kunst Wandelhalle, divadlo krále Alberta. V roce 2007 nově otevřen divadlo v přírodě.
Hlavní obrázek místa
Lázně Bad Elster v německém Sasku.
© Pavel Vítek 05/2001
Bad Elster je německé lázeňské město v saském zemském okresu Vogtland. Město se nachází v blízkosti hranic mezi třemi historickými zeměmi; Saskem, Bavorskem a Čechami, a v blízkosti měst Aše, Hofu a Plavna. Město ležící v údolí podél řeky Bílého Halštrova (Weisse Elster), která pramení v Čechách u obce Výhledy nad Františkovými Lázněmi. Bad Elster je vzdálený 11 km severovýchodně od města Aš a 32 severně km od Chebu.
Pavel Vítek, 8.5. 2020

  historie

  Lázně Bad Elster jsou jedny z nejstarších minerálních a bahenních lázní v Německu. Písemně prvně jsou zmíněny již roku 1324. Bad Elster, česky Lázně Halštrov, obklopují vysoké lesní porosty, které ho chrání před extrémními teplotními výkyvy. Díky povýšení na královské saské státní lázně se městečko Bad Elster od poloviny 19. století vyvinulo do podoby mondénního světového léčebného střediska

  Pavel Vítek, 8.5. 2020

  popis

  Ve městě se nachází sedm lázeňských rehabilitačních klinik. Na procházku zve také historický lázeňský park, založený v roce 1850 ve stylu anglického krajinářského parku. Poblíž historických Albertových lázní v centru obce stojí za pozornost Královský lázeňský dům, galerie Kunst Wandelhalle, divadlo krále Alberta a tři hudební pavilóny. V roce 1911 v lesoparku Bad Elster, vzniklo divadlo v přírodě,

  Pavel Vítek, 8.5. 2020
  Německo, Sasko,

  Místa v okolí

   Doubrava
   Doubravský pramen
   Kopaniny
   Neuberg
   Podhradí
   Podhradí
   Minerální pramen
   Háj u Aše
   kostel sv. Mikuláše
   
   Luby
   Trojmezí
   Goethovy skalky
   Luby
   Kapellenberg
   Neuhaus
   kostel sv. Ondřeje
   Hazlov
   Skalná
   Skalná
   Starý Rybník
   Starý Rybník
  Základní informace místa
  ID místa: 14843
  Typ místa: ostatní
  Podkategorie: palác, dům
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 8.5.2020
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama