Pseudorenesanční kostel byl postaven na místě původního dřevěného barokního kostela (postaven r. 1780, r. 1867 zbořen). V l. 1867-1872 byl postaven nový kostel (stavitel arch. K. Wiedemann). Oltářní obraz sv. Mikuláše z r. 1869. Původní zvony byly zrekvírovány za 1. sv. války, nové zvony z r. 1922.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 03/2005
V těsném sousedství muzea stojí pseudorenesanční katolický kostel sv. Mikuláše ze 2. poloviny 19. století. Jedná se o jednolodní kostel s příčnou lodí a věží vysokou 48 m, která je významným orientačním bodem. Zařízení kostela je pseudorenesanční, oltářní obraz sv. Mikuláše je z roku 1869. Při prohlídce interiéru si prohlédněte obraz zachycující okolí kostela v roce 1780 .

V Aši původně stával ještě kostel Nejsvětější Trojice, který vyhořel roku 1960 a v roce 1987 byly odklizeny i poslední zbytky věže.
22.3. 2005

  historie

  Kostel sv. Mikuláše je postaven v místech, kde stával dřevěný kostel , který byl přestaven v roce 1780 ve slohu pozdního baroka. V roce 1867 byl zbořen a v roce 1871 – 1872 postaven dnešní kostel sv. Mikuláše. Stavitelem byl K. Wiedemann.
  22.3. 2005
  Karlovarský kraj,  Cheb  (CH),

  Místa v okolí

   
   Háj u Aše
   Podhradí
   Neuberg
   Minerální pramen
   Podhradí
   Kopaniny
   Doubravský pramen
   Doubrava
   Goethovy skalky
   Bad Elster
   Kapellenberg
   Hazlov
   Neuhaus
   Libá (Liebenstein)
   Trojmezí
   Ostroh
   Poustka
   kostel sv. Volfganga
   Starý Rybník
   Starý Rybník
   Skalná
   Skalná
   Hohenberg
   Pomezná
   Thierstein
   Luby
   Luby
   Bříza
   fara
   kostel sv. Olgy
   metorologický sloup
   Cetnov
   Císařské lázně
   Salingburg
   pramen Natálie
   Chlumeček
  Základní informace místa
  ID místa: 2940
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: příležitostně
  Uveřejněno: 22.3.2005
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama