Pseudorenesanční kostel byl postaven na místě původního dřevěného barokního kostela (postaven r. 1780, r. 1867 zbořen). V l. 1867-1872 byl postaven nový kostel (stavitel arch. K. Wiedemann). Oltářní obraz sv. Mikuláše z r. 1869. Původní zvony byly zrekvírovány za 1. sv. války, nové zvony z r. 1922.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 03/2005
V těsném sousedství muzea stojí pseudorenesanční katolický kostel sv. Mikuláše ze 2. poloviny 19. století. Jedná se o jednolodní kostel s příčnou lodí a věží vysokou 48 m, která je významným orientačním bodem. Zařízení kostela je pseudorenesanční, oltářní obraz sv. Mikuláše je z roku 1869. Při prohlídce interiéru si prohlédněte obraz zachycující okolí kostela v roce 1780 . V Aši původně stával ještě kostel Nejsvětější Trojice, který vyhořel roku 1960 a v roce 1987 byly odklizeny i poslední zbytky věže.
22.3. 2005
historie

Kostel sv. Mikuláše je postaven v místech, kde stával dřevěný kostel , který byl přestaven v roce 1780 ve slohu pozdního baroka. V roce 1867 byl zbořen a v roce 1871 – 1872 postaven dnešní kostel sv. Mikuláše. Stavitelem byl K. Wiedemann.

22.3. 2005

Karlovarský kraj,  Cheb  (CH),

Místa v okolí

 
 Háj u Aše
 Podhradí
 Neuberg
 minerální pramen
 Podhradí
 Kopaniny
 Doubravský pramen
 Doubrava
 Goethovy skalky
 Bad Elster
 Kapellenberg
 Hazlov
 Neuhaus
 Libá (Liebenstein)
 Trojmezí
 Ostroh
 Poustka
 kostel sv. Volfganga
 Starý Rybník
 Starý Rybník
 Skalná
 Skalná
 Hohenberg
 Pomezná
 Thierstein
 Luby
 Luby
 Bříza
 fara
 kostel sv. Olgy
 metorologický sloup
 Cetnov
 Císařské lázně
 Salingburg
 pramen Natálie
 Chlumeček
Základní informace místa
ID místa: 2940
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 22.3.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

reklama