Pseudorenesanční kostel byl postaven na místě původního dřevěného barokního kostela (postaven r. 1780, r. 1867 zbořen). V l. 1867-1872 byl postaven nový kostel (stavitel arch. K. Wiedemann). Oltářní obraz sv. Mikuláše z r. 1869. Původní zvony byly zrekvírovány za 1. sv. války, nové zvony z r. 1922.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 03/2005
V těsném sousedství muzea stojí pseudorenesanční katolický kostel sv. Mikuláše ze 2. poloviny 19. století. Jedná se o jednolodní kostel s příčnou lodí a věží vysokou 48 m, která je významným orientačním bodem. Zařízení kostela je pseudorenesanční, oltářní obraz sv. Mikuláše je z roku 1869. Při prohlídce interiéru si prohlédněte obraz zachycující okolí kostela v roce 1780 . V Aši původně stával ještě kostel Nejsvětější Trojice, který vyhořel roku 1960 a v roce 1987 byly odklizeny i poslední zbytky věže.
22.3. 2005
historie

Kostel sv. Mikuláše je postaven v místech, kde stával dřevěný kostel , který byl přestaven v roce 1780 ve slohu pozdního baroka. V roce 1867 byl zbořen a v roce 1871 – 1872 postaven dnešní kostel sv. Mikuláše. Stavitelem byl K. Wiedemann.

22.3. 2005

Karlovarský kraj,  Cheb  (CH),

Místa v okolí

 
 Háj u Aše
 Neuberg
 Podhradí
 Podhradí
 minerální pramen
 Kopaniny
 Doubravský pramen
 Doubrava
 Goethovy skalky
 Bad Elster
 evangelický kostel
 Kapellenberg
 Hazlov
 Neuhaus
 Libá (Liebenstein)
 Ostroh
 Poustka
 Trojmezí
 kostel sv. Wolfganga
 hrobka Hendrich
 židovský hřbitov
 kaple Panny Marie
 Starý Rybník
 Starý Rybník
 Skalná
 Skalná
 Pomezná
 Hohenberg
 Thierstein
 Luby
 Luby
 Bříza
 fara
 kostel sv. Olgy
 metorologický sloup
 Cetnov
 Císařské lázně
 vodní nádrž Skalka
 Salingburg
 pramen Natálie
 Chlumeček
Základní informace místa
ID místa: 2940
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 22.3.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama