Zámek byl postaven na přelomu 16.-17.stol. jako náhrada za hrad Neuberk. Po požáru v roce 1902 byl opuštěn a postupně se změnil ve zříceninu. Dnes stojí pouze trosky obvodových zdí.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 03/2005
V těsném sousedství zříceniny hradu Neuberg najdete pozůstatky po Horním zámku. Podle popisu, který je datován k roku 1684, zámek tvořily dvě budovy. Pod zámkem byla zahrada a v její dolní části letohrádek. V roce 1750 byly provedeny nevelké stavební úpravy. Bohužel zámek v roce 1902 vyhořel a jako takový nebyl již obnoven.
21.3. 2005
historie

Náhradou za zbořený hrad Neuberk vznikl na přelomu 16. a 17. století v jeho severozápadním předpolí renesanční zámek. Jeho přesnou podobu neznáme, po poničení Švédy na přelomu 30. a 40. let a znovu na konci 17. století byl původně snad trojkřídlý zámek výrazně přestavěn do podoby velké obdélné dvoupatrové budovy. Ta byla po požáru roku 1902 opuštěna a postupně se změnila ve zříceninu, dnes stojí pouze trosky obvodových zdí.

Pavel Zany Komárek, 26.4. 2004

Karlovarský kraj,  Cheb  (CH), Podhradí

Místa v okolí

 Neuberg
 Podhradí
 Kopaniny
 Háj u Aše
 Doubravský pramen
 Doubrava
 Minerální pramen
 
 kostel sv. Mikuláše
 Bad Elster
 Goethovy skalky
 Kapellenberg
 Trojmezí
 Neuhaus
 Hazlov
 Luby
 Luby
 Libá (Liebenstein)
 Poustka
 kostel sv. Ondřeje
 Skalná
 Ostroh
 Skalná
 kostel sv. Volfganga
 Starý Rybník
 Starý Rybník
 kostel sv. Olgy
 fara
 kostel sv. Vavřince
Základní informace místa
ID místa: 1111
Typ místa: zámek
Stav místa: zřícenina
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 26.4.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama