Třetí největší vodopád v polské části Krkonoš na říčce Podgórna na okraji turistického letoviska Przesieka. Říčka se prodírá úzkou roklí a v několika stupních padá o 10 metrů níže. U vodopádu vyhlídkový můstek, ze kterého je na vodopád dobrý výhled.
Hlavní obrázek místa
celkový pohled
© David Hamza, 08/2009
Vodopád na říčce Podgórna se nachází na okraji obce Przesieki v polské části Krkonoš. Vzdušnou čarou je vzdálen jen cca 10 km na severovýchod od centra Špindlerova Mlýna. Vodopád je přístupný pro pěší po dobře značených turistických stezkách. Podle některých údajů je třetím největším v polských Krkonoších. Jeho výška je 10 metrů. Říčka Podgórna se zde prodírá úzkou skalnatou roklí a spadá ve dvou stupních. Pod vodopádem je dřevěný můstek přes říčku, ze kterého je na vodopád krásný výhled. V nedávné době se uvažovalo, že v blízkosti bude postavena hydroelektrárna, která by odvedla část vody z vodopádu, ale od záměru se prozatím upustilo. Za zmínku možná stojí i to, že přímo u vodopádu je stánek s občerstvením.
David Hamza , 30.12. 2009
Polsko, dolnośląskie,

Místa v okolí

 Chojnik
 kostel Wang
 Sněžka
 Czarne
 Rybnica
 Karpniki
 Siedlęcin
 Stara Kamienica
 evangelický kostel
 evangelický kostel
 Sokolec
 Aichelburg
Základní informace místa
ID místa: 8631
Typ místa: voda
Podkategorie: vodopád
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 30.12.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama