Renesanční zámek, který byl poprvé připomínán jako hrad v r. 1341, ovšem pochází již ze 13. st. Po požáru r. 1607 byl renesančně upraven a v 2. pol. 17. st. proběhly i barokní úpravy. Dnes je soukromým majetkem.
Hlavní obrázek místa
© Petr Turyna 06/2004
Klasicistní průčelí svítí přímo na hlavním náměstí města, za ním se rozprostírá zámek - původně gotický hrad z 13. století, jenž byl v 16. století přestavěn na renesanční zámek. Dnes je v ne příliš dobrém stavu a je nepřístupný. Nyní v rukou soukromého majitele. Pár kroků jižněji od náměstí je zachovaný pás městských hradeb s příkopem.
Mass, Turyna Petr, 27.6. 2004
Jihočeský kraj,  Jindřichův Hradec  (JH), Nová Bystřice

Místa v okolí

 židovský hřbitov
 Terezín
 Beistein
 Pomezí
 Landštejn
 kaple Panny Marie
 Vysoký kámen
 židovský hřbitov
 Dobrohoř
 Košťálkov
 Lásenice
 kašna
 boží muka
 kostel sv. Alžběty
 Vítkův Hrádek
 Chlum u Třeboně
 rozhledna U Jakuba
 Pfaffenschlag
 Offermannův zámek
 židovský hřbitov
 Budkov
 Stráž nad Nežárkou
 Jindřichův Hradec
 Landfrasova tiskárna
 Nežárecká brána
 synagoga
 Olšany
 boží muka
Základní informace místa
ID místa: 1383
Typ místa: zámek
Podkategorie: původní hrad
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 27.6.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama