Kostel postaven na základech starší raně gotické stavby. Z původní stavby zachována spodní část věže. Současná podoba po požáru v roce 1863. Jednolodní chrám má trojboce uzavřený presbytář. V r.1756 na jižní straně přistavěna Tusetská kaple.
Hlavní obrázek místa
Kostel sv. Kateřiny
© Pavel Vítek 08/2006
Město Volary leží 14 km jižně od Prachatic v kotlině mezi šumavskými vrcholy.
Jeho historie začíná již ve 14. století, kdy byly Volary založeny.
Na základech starší raně gotické stavby byl ve Volarech stavitelem Janem Canevalem postaven kostel svaté Kateřiny. Z původního kostela se zachovala spodní část věže. V roce 1756 postihl město rozsáhlý požár, kterým byl zasažen i kostel. V krátké době byl ale obnoven. Současná podoba kostela pochází po dalším požáru v roce 1863.
Jednolodní chrám sv. Kateřiny má trojboce uzavřený presbytář. V roce 1756 byla na jižní straně přistavěna Tusetská kaple. Hranolová kostelní věž je zakončená cibulovou bání. Z rakouského kláštera Schläg sem byly přeneseny v roce 1863 boční oltář a oltář v jižní kapli. Pocházejí z první poloviny 18. století. Poslední opravou prošel kostel koncem 90.let 20. stol.
Pavel Vítek, 4.8. 2006
  Jihočeský kraj,  Prachatice  (PT), Volary

  Místa v okolí

   domy alpského typu
   Volarské šance
   Hus
   rechle
   Stožecká kaple
   chlebová pec
   kostel sv. Anny
   Lenora
   Boubínský prales
   kaple
   kostel sv. Anny
   Boubín
   silniční most
   Libín
   Knížecí stolec
   vodní rozdělovač
   kaple Panny Marie
   Drslavice
   Kunžvart
   stará radnice
   Prachatice – MPR
   městské opevnění
   Hausberk
   Stifterův obelisk
   Třístoličník
   Hrádek u Husince
   Vitějovice
  Základní informace místa
  ID místa: 4485
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: příležitostně
  Uveřejněno: 4.8.2006
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama