Šumavský vrchol (1311 m) na česko-německé hranici. Na vrcholu skaliska upravená vyhlídka, pod vrcholem hotel.
Hlavní obrázek místa
Skály na vrcholu Třístoličníku
© Jiří Cukr, 07/2009
Šumavský Třístoličník (1311 m) leží na česko-německé hranici v klidovém území Trojmezná – Smrčina. Přístup z Čech je náročný a možný od Nového Údolí nebo od Nové Pece přes Plechý. Na německé straně je velké parkoviště (odbočka ze silnice Haidmühle – Frauenberg), ze kterého je to na vrchol asi 500 metrů.
Jiří Cukr , 23.7. 2009
popis

Nachází se zde skupina skal, nejvyšší je přístupná po kamenných schodech a nabízí výhled zejména západním a jižním směrem. Jsou zde také tři kamenná sedátka (skalní mísy), kde podle pověsti usedali vládci z Čech, Bavorska a Rakouska a rokovali. Na vrcholu je také hotel a asi 600 m severně na německé straně vrch Hochstein (1332 m) s další skalní vyhlídkou a kaplí sv. Jana Nepomuka Neumana (rodáka z Prachatic).

Jiří Cukr , 23.7. 2009

Místa v okolí

 Trojmezná
 Trojmezí
 Stožecká kaple
 vodní rozdělovač
 kostel sv. Anny
 Hausberk
 Volarské šance
 domy alpského typu
 kostel sv. Kateřiny
 kaple Panny Marie
Základní informace místa
ID místa: 8078
Typ místa: příroda
Podkategorie: vrch
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 24.9.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

reklama