Šumavský vrchol (1311 m) na česko-německé hranici. Na vrcholu skaliska upravená vyhlídka, pod vrcholem hotel.
Hlavní obrázek místa
Skály na vrcholu Třístoličníku
© Jiří Cukr, 07/2009
Šumavský Třístoličník (1311 m) leží na česko-německé hranici v klidovém území Trojmezná – Smrčina. Přístup z Čech je náročný a možný od Nového Údolí nebo od Nové Pece přes Plechý. Na německé straně je velké parkoviště (odbočka ze silnice Haidmühle – Frauenberg), ze kterého je to na vrchol asi 500 metrů.
Jiří Cukr , 23.7. 2009

  popis

  Nachází se zde skupina skal, nejvyšší je přístupná po kamenných schodech a nabízí výhled zejména západním a jižním směrem. Jsou zde také tři kamenná sedátka (skalní mísy), kde podle pověsti usedali vládci z Čech, Bavorska a Rakouska a rokovali. Na vrcholu je také hotel a asi 600 m severně na německé straně vrch Hochstein (1332 m) s další skalní vyhlídkou a kaplí sv. Jana Nepomuka Neumana (rodáka z Prachatic).

  Jiří Cukr , 23.7. 2009

  Místa v okolí

   Trojmezná
   Trojmezí
   Stožecká kaple
   vodní rozdělovač
   kostel sv. Anny
   Hausberk
   Volarské šance
   domy alpského typu
   kostel sv. Kateřiny
   kaple Panny Marie
  Základní informace místa
  ID místa: 8078
  Typ místa: příroda
  Podkategorie: vrch
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 24.9.2009
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?

  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.


  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.

  Úchvatné přírodní scenérie, historické skvosty a milí lidé. Olomoucký kraj nabídne pro každého něco

  Cestování

  Výčet zajímavých míst je téměř nekonečný. Samotná metropole Hané – město Olomouc, všemi milovaná olomoucká zoologická zahrada na Svatém Kopečku, krásná příroda Jeseníků, hrady, zámky, krasové oblasti i nejhlubší propast v ČR. Nezáleží na tom, zda jste milovníci hor, cykloturistiky nebo historických a přírodních památek, Olomoucký kraj dokáže uspokojit i ty nejnáročnější návštěvníky.


  reklama