Matějovická jeskyně

Rusín - Matějovice
Pseudokrasová Mladějovická jeskyně má chodby dlouhé 11 a 23 m, vysoké 4 m a její hloubka je 20 m. Současný vchod do jeskyně je uměle proražený, původní je zavalený.
Hlavní obrázek místa
nový vstup do jeskyně
© Daniel Pawlik, 08/2008

Matějovická jeskyně

Graficke pismenko Matějovické jeskyně se nacházejí v bruntálském okrese, u Matějovic v Osoblažském výběžku (1,4 km od středu Matějovic).
Jeskyně, ležící na pravém břehu potoka Hrozová nad dvojcí obecních rybníků. Matějovické jeskyně jsou pseudokrasovými jeskyněmi. Tvoří ji několik různě širokých a vysokých chodeb častečně vyplněných kamenín. Přístupná délka chodeb je asi 30 metrů. Nejlépe se k jeskyni dostanete od cesty z Matějovic do Rusína.
Daniel Pawlik, 30.7. 2008

  popis

  Mladějovická jeskyně patří do skupiny pseudokrasových jeskyň. Ty vznikly posunem bloků pískovce při střídání ledových a meziledových období. Sesuvem odtržených vrstev vznikly dutiny a jeskyně. V tomto případě se jedná o jeskyni vyvinutou v křídovém vápencovém pískovci. Podzemní chodby v Mladějovické jeskyni jsou dlouhé 11 a 23 metrů a jejich výška je až 4 metry. Hloubka jeskyně je 20 metrů. Mladějovická jeskyně se také nazývala jeskyní

  Pavel Vítek, 31.7. 2008

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy KČT 1:50 000

  Edice KLUBU ČESKÝCH TURISTŮ, zpracoval vojenský kartografický ústav Harmanec

  Shocart turistické 1:50 000

  Turistické mapy Shocart 1:50 000.
  Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/index_mista_oid.php on line 168 přírodní scenerie
  Array
  zachovalý
  volně přístupno
  Česká republika
  Moravskoslezský kraj
   Bruntál  (BR)