Čtyřkřídlá novogotická budova gymnázia vznikla v letech 1863-1866 podle návrhu architekta Friedricha von Schmidta, který je také autorem vídeňské radnice. Nejkrásnější místností školy je novogotický taneční sál s bohatě zdobeným dřevěným stropem.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 12/2019
Vídeň (německy Wien) je hlavní město Rakouska a leží na území spolkové země Dolní Rakousy. Vídeň, rozkládající se kolem řeky Dunaj, je největším rakouským městem a politickým, hospodářským i kulturním centrem. Město má dnes přibližně 1,8 milionu obyvatel. Vídeň má mnoho památek a její historické centrum bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Hodnotné historické objekty se ale nacházejí i mimo centrum. Jednou z nich je například novogotická budova akademického gymnázia na Beethovenplatz.
Luděk Vláčil, 14.4. 2020

  historie

  V roce 1866 se škola založená roku 1553 přestěhovala do současné budovy na Beethovenplatz v 1. vídeňském obvodu. Čtyřkřídlou novogotickou cihlovou budovu gymnázia s kaplí a nádvořím vybudovanou v letech 1863-1866 navrhl architekt Friedrich von Schmidt, který je také autorem vídeňské radnice. Nejkrásnější místností školy je novogotický taneční sál s bohatě zdobeným dřevěným stropem. V kapli jsou krásné

  Luděk Vláčil - zdroj: https://www.geschichtewiki.wien.gv.at, https://en.wikipedia.org a další, 7.4. 2020
  Základní informace místa
  ID místa: 14783
  Typ místa: ostatní
  Podkategorie: palác, dům
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: příležitostně
  Uveřejněno: 14.4.2020
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama