zámek Podhradí

dolní zámek
Dnes zaniklý zámek postavili Zedwitzové v polovině 18. stol. na zbytcích starší budovy. Pravděpodobně v první polovině 19. stol. byla přistavěna dvě křídla. Později budova chátrala, a kolem roku 1965 byla zbořena.
Hlavní obrázek místa
zříceniny zámku od jihovýchodu
© Pavel Zany Komárek 5/1/2003
Graficke pismenko Areálem zámků a hradní věže vede modrá turistická značka, na kterou se můžete napojit u kostela Dobrého pastýře v obci Podhradí. Zde najdete také informační tabuli k celému areálu.
Budova dolního zámku, kterou nechal postavit Jan Kryštov Zedwitz snad po roce 1750, měla rozměry 20 x 10 m, byla částečně zděná s hrázděnou nástavbou a valbovou střechou.
21.3. 2005

  historie

  V polovině 18. století si Zedwitzové po dalším rozdělení panství na terase pod starším zámkem, od té doby zvaným Horní, postavili na zbytcích nějaké starší budovy nové sídlo zvané Dolní zámek. Opět se jednalo o obdélnou patrovou budovu s dřevěným či hrázděným druhým patrem. Nejspíše v 1. polovině 19. století byla k jejímu východnímu průčelí přistavěna dvě kratší křídla. Ještě v 50. letech 20. století stála budova prakticky beze změn, v dalších

  Pavel Zany Komárek, 26.4. 2004

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Shocart turistické 1:50 000

  Turistické mapy Shocart 1:50 000.
  zámek
  zřícenina
  volně přístupno
  Česká republika
  Karlovarský kraj
   Cheb  (CH)
  Podhradí