Barokní kostel postavil na místě starší svatyně počátkem 18. století Georg Bähr, autor mimo jiné i drážďanského mariánského kostela (Frauenkirche). Po požáru roku 1810 byl interier obnoven v klasicistním stylu. Stavba prošla velkou rekonstrukcí na přelomu 20. a 21. století.
Hlavní obrázek místa
Kostel ze stezky k pevnosti
© Ivan Grisa 11/2005

Evangelický kostel v Königsteinu

Kostel podhradního městečka Königstein vznikl zřejmě v době české správy oblasti ve 13. či 14. století. Od 30. let 16. století, kdy byla v míšeňském vévodství (Sasku) provedena státem organizovaná reformace, sloužil luterským bohoslužbám. Původní stavbu nahradil počátkem 18. století barokním kostelem s několika patry tribun nejvýznamnější architekt saského protestantského baroka Georg Bähr (1666–1738). Roku 1810 postihl celé městečko požár, který zasáhl i kostel. Jeho obnova přinesla klasicistní úpravu interieru, v podstatě dochovanou dodnes. Kostel po roce 1945 trpěl následky zanedbávané údržby, velkou rekonstrukcí prošel v letech 1992–2003.
Ivan Grisa, dle http://www.kirchekoenigstein.de/index.php?id=stadtkirche, 10.12. 2011
Německo,

Místa v okolí

 Königstein
 Lilienstein
 Altrathen
 Neurathen
 Bastei
 Wehlen
 Sonnenstein
 Canalettův dům
 radnice/Rathaus
 Frienstein
 Belveder
 Neuer Wildenstein
 Suchá Kamenice
 Grosssedlitz
 Tiské stěny
 evangelický kostel
 Stolpen
 poštovní milník
 kostel sv. Anny
 Winterstein
 rozhledna Janov
 kostel sv. Mikuláše
 Arnoltice
 Bynov
 Bynovec
 Pillnitz
 Tyršův most
 starokatolický kostel
 Špičák
 kaple
 Sokolí vrch
Kontaktní informace
Evangelisch-Lutherische Kirchgemeinde Königstein-Papstdorf
Goethestrasse 22
01824 Königstein
Tel: 03 50 21 68 286
http://www.kirchekoenigstein.de/
kg.koenigstein@evkls.de
Základní informace místa
ID místa: 10562
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 9.1.2012
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama