Horné Lefantovce

  • Slovensko

Pozdně barokní zámek (kaštieľ) vznikl v r. 1774 a později byl několikrát upravován. Koncem 19. stol. jej vlastnil baron Antal Skrbenszky. V letech 1999-2001 zámek prošel celkovou rekonstrukcí po níž slouží jako obecní úřad.

Články

Bývalý zahradník ze skalního hradu Sloup vyráběl dalekohledy

Hrady a zámky

"Osamělý a skromný život Samuela Görnera, jež přebýval převážně v jeskynních a skalních obydlích, skončil v roce 1772 vraždou, jeho nepřehlédnutelnou sochu, která vzbuzuje v lidech zvědavost můžete potkat na terase hradu.

Rezidenční projekty v Praze

Reklamní sdělení

"Co znamená bydlet na dobré adrese? Jedná se o bydlení v atraktivní lokalitě, v níž naleznete klidné zázemí, ale rovněž veškerou občanskou vybavenost. Samozřejmostí je snadná dopravní dostupnost do centra města. Vše výše uvedené vám nabízí rezidenční projekty v Praze.

Když vyměníte hrady za kasina v Praze

Reklamní sdělení

"Stověžatá Praha, naše krásné hlavní město je z pohledu hradů a zámků asi nejznámější Pražským hradem.

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí


Praha Karlovarský Ústecký Liberecký Královehradecký Olomoucký Pardubický Moravskoslezský Zlínský Jihomoravský Vysočina Jihočeský Plzeňský Středočeský
Pozice míst na mapě kraje slouží pro snadný přehled o rozmístění jednotlivých typů míst.
Komentáře, diskuse
Rumberk
29.12. 2018 Doplňující informace k charakteru stavby: Nemám aktuálně k dispozici CB 12, v níž by měly být publikovány závěry z výzkumu, nicméně z výroční zprávy vyplývá, že hlavní věžovitá stavba nacházející se v jihovýchodní části jádra měla kamenné, na maltu zděné podsklepení, přičemž její nadzemní část byla zřejmě tvořena dřevohlinitého charakteru, který představoval hlavní konstrukci celého hradu. Máte-li někdo relevantnější informace, doplňte je, prosím, a tento komentář smažte. Díky
kostel sv. Cyrila a Metoděje
29.12. 2018 Návštěva kostela: Dobrý večer! Jmenuji se Antonín Tietz a bydlím v Praze.Ale k podstatnému.Bude to už pár let, cca 3-4,co jsem navštívil tenhle kostelík se svým přítelem Petrem Stankušem.Příjmení mého přítele Vám může někoho připomínat.A sice autora obrazu obou věrozvěstů, který je ve zmíněném kostelíku.Je jím, či přesněji byl MUDr.Karel Stankuš, který zmíněný obraz někdy v polovině 30.let namaloval a věnoval jej tehdejšímu faráři s nímž se přátelil.Jeho jméno neznám..A právě na ten obraz bych se rád znovu podíval.Při první návštěvě Hrčavy jsem s sebou neměl fotoaparát.Pokud jde o datum mé návštěvy,tak přichází v úvahu někdy červen, či červenec 019.A dohodl bych se s pánem, jehož jméno i tlf jsou také zde k dispozici.To je zatím vše. S dostatečným předstihem se ozvu začátkem léta příštího roku.
radnice
24.12. 2018 Slavnosti Mračení aneb za dva zlatý: 15.-16.6.2019 od 10-17 hod. Historizující hudba, tanec, divadlo, dobové tržiště, stará řemesla, závěrečná divadelní bitva, pohádky, hry a dílničky pro děti, kvalitní občerstvení, zkrátka den plný zábavy pro rodiče i děti. Podrobnosti na: https://www.facebook.com/mraceni/
Ze života serveru
Probíhá přeprogramovávání všech funkcí serveru
12. 11. 2019
Od března roku 2019 probíhá postupné přeprogramování všech funkcí serveru tak, aby vše běželo hladce a lépe. Spousta věcí je již nově spuštěna. Dále nás čeká vkládání nových míst, vkládání komentářů k místům atp.
Preobíhají úpravy systému serveru - galerie
10. 4. 2017
Jako první jsme se pustili do hlavní stránky a galerie obrázků. Zde jsme si vyzkoušeli nové dělení stránky a přepsali nové třídy pro volání obsahu. Museli jsme opravit volání mapy google, protože nějak se přestal zobrazovat ikonky míst. Postupně se budou stránky upravovat a zmizí horní menu, které není důležité a zpřehlední se některé další věci. Ale dost povídání a šup doi práce. Zde budeme vypisovat co nového už se stalo.
Změna stránek serveru
5. 3. 2017
Pracujeme na úpravách systému stránek serveru. Po 9 letech přizpůsobujeme výpisy informací, responzivní design a zjednodušujeme navigaci a další prvky stránek. Během těchto rekonstrukčních prací prosíme o shovívavost.
Spolupracující, partneři serveru