Zříceniny loveckého zámečku postaveného na konci 18. stol. Jeho staviteli byli Kocové z Dobrše. Při přestavbě v 19. stol. zvýšen o dřevěné patro. Po r. 1945 zanikl kvůli blízkosti hraničního pásma.
Hlavní obrázek místa
zříceniny loveckého zámku Walddorf
© Vlastislav Mareček, 06/2016
Zbytky zámku se nacházejí asi 300 m od bývalé návsi zaniklé osady Walddorf, vlevo přibližně 50 m od silničky vedoucí z osady směrem na Pleš. Byla to původně přízemní obdélná budova, po přestavbě v 19. století bylo přistavěno dřevěné patro. Ze zámku se zachovalo obvodové zdivo místy do výšky až 3,5 m na půdorysu obdélníka o stranách 16 x 38 m. Zaniklá osada se zříceninou zámku bývala součástí hraniční vsi Železná.
Vlastislav Mareček kolektiv autorů-Hrady,zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku-západní Čechy, Svoboda 1985,, 21.9. 2016
historie

V 17. století je doložena existence sklárny, kolem které někdy v 18. století vznikla i osada, patřící v té době Cukrům z Tamfeldu. V roce 1796 ji zdědili Kocové z Dobrše, kteří si v osadě vystavěli lovecký zámek, kde občas pobývali až do roku 1945. Zámek byl v 19. stolení přestavěn, kdy byl zvýšen o dřevěné patro. V 50. letech 20. století vyhořel. Někdejší Walddorf, který byl po 2. světové válce krátce psán Valddorf, byl původně osadou hraniční vsi Železná, nyní části města Bělá nad Radbuzou se silničním hraničním přechodem.

Vlastislav Mareček, kolektiv autorů-Hrady,zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku-západní Čechy, Svoboda 1985, http://www.zanikleobce.cz, 21.9. 2016

Komentáře

Plzeňský kraj,  Domažlice  (DO), Železná

Místa v okolí

 Diana
 Bělá nad Radbuzou
 kamenný most
 kostel sv. Apoleny
 Dianin Dvůr
 Mutěnín
 židovský hřbitov
 Hostouň
 Milíře u Rozvadova
 Starý Herštejn
 Přimda
 židovský hřbitov
 Stráž
 Velké Dvorce
 kostel sv. Mikuláše
 Poběžovice
 Bernartice
 Tasnovické hradiště
 kostel sv. Vavřince
 Březinka
 židovský hřbitov
 Stará pošta
 kostel sv. Martina
Základní informace místa
ID místa: 13102
Typ místa: zámek
Podkategorie: lovecký
Stav místa: zřícenina
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 22.9.2016
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama