Malý židovský hřbitov neznámého stáří vznikl za obcí Turany, dnes je částečně obklopen zástavbou. Od druhé světové války chátral a rekonstrukcí prošel až na počátku 21. století. Má rozměry cca 20 x 40 metrů, po obvodu je ohrazený zdí. Zachovalo se na něm jen několik novodobých náhrobních kamenů.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 08/2012
Malý židovský hřbitov neznámého stáří vznikl za obcí Turany, dnes je částečně obklopen zástavbou. Od druhé světové války chátral a rekonstrukcí prošel až na počátku 21. století. Dnes je v relativně dobrém stavu, plocha hřbitova je čas od času udržovaná. Má rozměry cca 20 x 40 metrů, po celém obvodu je ohrazený zdí. Zachovalo se na něm jen několik novodobých náhrobních kamenů, některé jsou vztyčené, některé leží povalené. Je uzavřený, nahlédnout lze přes branku a nízkou zeď.
M.C., 5.2. 2013
  Slovensko, Žilinský,  Martin  ( MT ),

  Místa v okolí

   zvonice
   Sučiansky hrad
   Sklabiňa
   Župní dům
   kostel sv. Martina
   Starhrad
   Strečno
   Jánošíkove diery
   Krasňany
   Necpaly
   Necpaly
   Necpaly
   Trebostovo
   Trebostovo
   Gbeľany
   Gbeľany
   Rakovo
  Základní informace místa
  ID místa: 11086
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: židovské památky
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: nepřístupno
  Uveřejněno: 5.2.2013
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama