Nevelká betonová rozhledna z l. 1980–85 tvořena válcovým tělesem a dvěma vyhlídkovými plošinami s výhledem na Znojemsko. Němce odsunuté z oblasti Znojemska připomíná plastika matky s dítětem, nápis a deska se jmény německých obcí.
Hlavní obrázek místa
celkový pohled
© David Hamza, 05/2010
Graficke pismenko Rozhledna se nachází na kopci Schatzberg mezi vinohrady, v těsném sousedství silnice odbočující z hlavní silnice za hraničním přechodem Hatě-Kleinhaugsdorf do Unterretzbachu. Přístup je samozřejmě možný i z druhé strany přes hraniční přechod Hnanice-Mitterretzbach obec Unterretzbach.
Přímo u rozhledny je odstavná parkovací plocha a kolem probíhá i značená cyklistická stezka.
I když je rozhledna poměrně malá, vzhledem k umístění na kopci převýšeném směrem k ČR je zněj vynikající rozhled severním směrem na oblast Znojemska, včetně města Znojma.
David Hamza , 13.6. 2010

  popis

  Betonová rozhledna postavená v letech 1980–85 je tvořena válcovým tělesem se dvěma vyhlídkovými plošinami přístupnými krakorcovým schodištěm. Rozhledna je současně pomníkem odsunu Němců v roce 1945 z oblasti jižní Moravy, čemuž odpovídá i ztvárnění stavby. Na dolní plošině je velký nápis "Heimatrecht is Menschenrecht" – "Právo na vlast je základní lidské právo". Na těle rozhledny je plastika matky s dětmi s upřeným pohledem k ČR. Na dolní

  David Hamza , 13.6. 2010
  Základní informace místa
  ID místa: 9190
  Typ místa: věž
  Podkategorie: rozhledna
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?9190
  Uveřejněno: 21.2.2011
  Geolokace místa
  WGS84   N 48° 44' 47.83"
  E 16° 02' 48.66"
  Země: Rakousko
  Kraj: Dolní Rakousko
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu