zámek Grosssedlitz

Heidenau - Grosssedlitz
Barokní zahrada zřízovaná po roce 1719 nejprve hrabětem Wackerbathem, po roce 1726 pak přímo kurfiřtem Friedrichem Augustem I. (polský král August II., řečený Silný). Vzorem byly soudobé italské a především francouzské zahrady.
Hlavní obrázek místa
zámek
© Václav Kapr, 04/2007

Graficke pismenko Zahrada v Grosssedlitz je přístupná z dálnice A17 (pokračování české D8) odbočením na silnici B172 a na křižovatce Pirna. Od dálnice po uvedené silnici do údolí Labe na křižovatku na západním okraji Pirny (zahrada je po značnou část cesty vlevo od silnice), po B172 (Heidenauer Strasse, Hauptstrasse), po průjezdu areálem obchodních center vlevo do Pechhüttenstrasse a znovu vlevo do Parkstrasse. U zahrady lze zaparkovat. Veřejnou dopravou je zahrada dostupná od zastávky Heidenau - Grosssedlitz linky S1 drážďanské železniční rychlodráhy, která v Bad Schandau navazuje na mezinárodní osobní vlaky z Děčína. Od zastávky je zahrada vzdálena asi 1 km, většina značené cesty vede lesem a mezi poli.
Ivan Grisa, 18.10. 2011

  popis

  Barokní zahrady a zámek Großssedlitz
  21. července 1719 koupil říšský hrabě August Christoph von Wackerbarth panství Sedlitz včetně vesnic Großsedlitz a Kleinsedlitz, kde se nacházelo úzké stinné údolí s mírnými úbočími na severu pokrývané lesem. Jeho záměrem bylo využít přirozenou podobu tohoto místa pro vybudování areálu dvou zahrad (celkem asi 18 ha), spojených lipovou alejí. Plánované založení zahrady na Erlichtbergu nabízelo krásný výhled do údolí Labe, zatímco založení v

  Václav Kapr , 8.9. 2010


  Chcete se stát boháči? Přesně za půl roku vydá hrad Sion svůj poklad!

  Hrady a zámky

  Vydejte se dnes s námi asi 8 km jihozápadně od Kutné Hory, kde se v blízkosti obce Chlístovice nachází zřícenina gotického hradu Sion. Pokud jste dosud o něm neslyšeli, pak jste o hodně přišli a co nejdříve to musíte napravit

  Větrný mlýn Velké Těšany aneb život ve mlýně nebyl pro princezny

  Hrady a zámky

  Kdy a kde se roztočilo první větrem poháněné mlýnské kolo, se už s určitostí asi nikdy nedozvíme. Jisté ale je, že se tím splnil pradávný sen člověka, spoutat nepolapitelný a neviditelný vítr a využít jej ve svůj prospěch. Ale protože živel je živel a ten nikdy nebude poslouchat jako beránek, mnohokrát nechal lidi na holičkách a mlynářům připravil nejednu krušnou chvíli.

  Výlety po České republice – Středočeský kraj

  Cestování

  Hrady a zříceniny jsou skvělým cílem pro výlety. Možná ani netušíte, kolik v České republice takových památek je. Jen ve Středočeském kraji najdete kolem 100 hradů, zámků a zřícenin. Určitě znáte Karlštejn, Křivoklát, nebo Kokořín. V článku si představíme tři atraktivní zříceniny hradů, na které se můžete vypravit i s dětmi a užít si rodinný výlet.

  Panenská příroda, průzračné moře a prázdninová atmosféra deset hodin autem z Prahy

  Cestování

  Ostrov Cres je jedna z prázdninových destinací v Chorvatsku vzdálená z Prahy deset hodin jízdy autem. Kromě průzračného moře s oblázkovými plážemi se můžete vydat ke kamennému labyrintu, magické mořské jeskyni, římskému mostu nebo na zříceniny několika kostelů.

  Lesk a sláva lázní Sedmihorky – pohádka s otevřeným koncem

  Hrady a zámky

  Sedmihorky – zaniklé lázně, jejichž sláva se kdysi dotýkala hvězd. Nejstarší vodoléčebný ústav v Čechách dnes zeje prázdnotou a postupně vysychají i léčivé prameny, za nimiž jezdívali lidé z celého světa.

  Vildštejn – románský hrad, na nějž se usmálo štěstí

  Hrady a zámky

  Románský hrad Vildštejn je jedním z nejstarších vodních hradů na území naší republiky. Nachází se v okrese Cheb, a přestože tam stojí nějakých 800 let, pro veřejnost se jeho brány úplně poprvé otevřely až v roce 2001.

  Německo,
  OOO