Kostel sv. Albana byl postaven v l. 1885–87 pro potřeby rozrůstající se anglikánské komunity města. Kostel podle návrhu renomovaného architekta Arthura Blomfielda je postaven z vápence a křemene v tradičním novogotickém slohu, inspirovaným raně anglickým stylem, známým také jako lancetová gotika.
Hlavní obrázek místa
Anglikánský kostel St. Alban's
© Jan Pospisil, 08/2010
kostel St. Alban´s (svatého Albana, prvního britského křesťanského mučedníka), místními nazýván jednoduše Anglický kostel, je anglikánský kostel v Kodani. Byl postaven v letech 1885–1887 v návaznosti na rostoucí počet anglikánských věřících ve městě. Kostel navrhl architekt Arthur Blomfield jako tradiční anglický farní kostel v novogotickém slohu. Nachází se v klidném prostředí parku na konci Amaliegade v severní části centra města, vedle citadely Kastellet, fontány Gefion a parku Langelinie.
Jan Pospisil, E.H. podle http://en.wikipedia.org, 12.2. 2013
historie

Historie

Kostel svatého Albana byl navržen jako tradiční anglický kostel architektem Arthurem Blomfieldem, který navrhl řadu farních kostelů po celé Británii a dostal v roce 1891 zlatou medaili Královského institutu architektů. Kostel sv. Albana byl postaven v letech 1885–1887 v novogotickém slohu, inspirovaném raným anglickým stylem, známým také jako lancetová gotika. Kostel je postaven z vápence, špice věže je z křemene. Použití křemene jako stavebního materiálu je v Dánsku velmi neobvyklé, ale pro Anglii je to typické – v Anglii je křemen jako stavební materiál běžně k vidění u církevních staveb na jihu země, zejména ve východní Anglii. Věž obsahuje zvonkohru, sestávající z osmi trubkových zvonů. Ty ovšem nejsou dostatečně hlasité, aby se vyrovnaly zvonění jiných zvonů ostatních kostelů. Většina vnitřního vybavení je tvořena dary, včetně dlaždic na podlaze a ostění (Campbell Tile Co.), či vyřezávaných dubových lavic (spol. Thomas…  číst dále

Jan Pospisil, E.H. http://en.wikipedia.org, http://www.st-albans.dk, 12.2. 2013

Další texty historie
Dánsko,

Místa v okolí

 Amalienborg
 Christiansborg Slot
 Frederiksberg Slot
 Klampenborg
Kontaktní informace
Churchillparken 11
1263 Copenhagen K
Denmark
Tel: +45 39 62 77 36, +45 33 11 85 18
http://www.st-albans.dk
jonathan@st-albans.dk
Základní informace místa
ID místa: 11118
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 14.2.2013
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

reklama