Kostel sv. Albana byl postaven v l. 1885–87 pro potřeby rozrůstající se anglikánské komunity města. Kostel podle návrhu renomovaného architekta Arthura Blomfielda je postaven z vápence a křemene v tradičním novogotickém slohu, inspirovaným raně anglickým stylem, známým také jako lancetová gotika.
Hlavní obrázek místa
Anglikánský kostel St. Alban's
© Jan Pospisil, 08/2010
kostel St. Alban´s (svatého Albana, prvního britského křesťanského mučedníka), místními nazýván jednoduše Anglický kostel, je anglikánský kostel v Kodani. Byl postaven v letech 1885–1887 v návaznosti na rostoucí počet anglikánských věřících ve městě. Kostel navrhl architekt Arthur Blomfield jako tradiční anglický farní kostel v novogotickém slohu. Nachází se v klidném prostředí parku na konci Amaliegade v severní části centra města, vedle citadely Kastellet, fontány Gefion a parku Langelinie.
Jan Pospisil, E.H. podle http://en.wikipedia.org, 12.2. 2013
historie

Historie

Kostel svatého Albana byl navržen jako tradiční anglický kostel architektem Arthurem Blomfieldem, který navrhl řadu farních kostelů po celé Británii a dostal v roce 1891 zlatou medaili Královského institutu architektů. Kostel sv. Albana byl postaven v letech 1885–1887 v novogotickém slohu, inspirovaném raným anglickým stylem, známým také jako lancetová gotika. Kostel je postaven z vápence, špice věže je z křemene. Použití křemene jako stavebního materiálu je v Dánsku velmi neobvyklé, ale pro Anglii je to typické – v Anglii je křemen jako stavební materiál běžně k vidění u církevních staveb na jihu země, zejména ve východní Anglii. Věž obsahuje zvonkohru, sestávající z osmi trubkových zvonů. Ty ovšem nejsou dostatečně hlasité, aby se vyrovnaly zvonění jiných zvonů ostatních kostelů. Většina vnitřního vybavení je tvořena dary, včetně dlaždic na podlaze a ostění (Campbell Tile Co.), či vyřezávaných dubových lavic (spol. Thomas…  číst dále

Jan Pospisil, E.H. http://en.wikipedia.org, http://www.st-albans.dk, 12.2. 2013

Další texty historie

Komentáře

Kontaktní informace
Churchillparken 11
1263 Copenhagen K
Denmark
Tel: +45 39 62 77 36, +45 33 11 85 18
http://www.st-albans.dk
jonathan@st-albans.dk
Základní informace místa
ID místa: 11118
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 14.2.2013
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

reklama