
Královské sídlo střeží ve dne i v noci Královská garda. Vojáci mají černo-modré nebo červeno-modré uniformy a nosí vysoké tmavé kožešinové čepice. V případě přítomnosti královny v paláci je polední slavnostní střídání stráží doprovázeno hudbou orchestru (Royal Guards music band), celá ceremonie trvá přes hodinu.
Sídlo Amalienborg tvoří čtyři identické rokokové paláce, které mezi sebou uzavírají osmiúhelníkové náměstí, sestávající z komplexu Amalienborg (1750–1758, sídlo dánské královské rodiny) a dalších staveb královské rezidence. Ve středu náměstí je jezdecká socha krále Frederika V. Amalienborg je považován za nejkrásnější královský palác nejen v Dánsku, ale v celé Severní Evropě.
Na místě dnešního paláce Amalienborg, který slouží jako rezidence dánské královské rodiny, byl původně postaven v letech 1669–1673 zámeček Sofie Amalienborg, který dal vystavět pro královnu Sofii Amálii Frederik III. Král bohužel zemřel dřív, než byla stavba dokončena. Královna Sofie Amálie zde žila až do své smrti r. 1685. Zámeček vyhořel do základů roku 1689, kdy se na něj rozšířil požár z vedlejší budovy divadla. Při požáru zahynulo v přeplněném divadle mnoho lidí. Na místě zámečku nechal vystavět nový palác, který sloužil jako královské letní sídlo, král Frederik IV. na začátku 18. století. Palác doplňovala barokní zahrada. I toto sídlo neslo název Sofie Amalienborg. Tento druhý palác později ustoupil plánu krále Frederika V. na vybudování nové barokní městské čtvrti podle francouzského vzoru. R. 1749 byl vedením tohoto projektu pověřen královský dvorní stavitel Nicolai Eigtved, stavební práce začaly r. 1750. V nově budované městské části, nazvané Frederikovo… číst dále
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.
Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo