Šumavský vrchol (1364 m) mezi Třístoličníkem a Plechým. Na vrcholu izolované skalisko a na jižním úbočí velká skalní moře. V okolí nejrozsáhlejší porost borovice kleče na Šumavě.
Hlavní obrázek místa
Skály na vrcholu Trojmezné
© Jiří Cukr, 07/2009
Trojmezná je název vrcholu nad lokalitou Trojmezí. Vede přes něj hřebenovka z Třístoličníku na Plechý, která téměř celou dobu vede krajinou s řadou výhledů.
Jiří Cukr , 23.7. 2009

  popis

  Je zde mohutná žulová skála s částečnými výhledy. Okolí je významné porostem borovice kleče (nejrozsáhlejší porost na Šumavě – 1,6 ha) a mohutným skalním mořem na jižním úbočí na území Německa (vede přes něj německá stezka). Přes Trojmeznou vede hlavní evropské rozvodí Labe – Dunaj.
  Jiří Cukr , 23.7. 2009

  Místa v okolí

   Trojmezí
   Stifterův obelisk
   Třístoličník
   vodní rozdělovač
   Stožecká kaple
   kostel sv. Anny
   Hausberk
   Volarské šance
   kostel sv. Markéty
   Knížecí stolec
  Základní informace místa
  ID místa: 8079
  Typ místa: příroda
  Podkategorie: vrch
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 24.9.2009
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama