Toledo je staré město. Hlavní město Vizigótů. Toledo hlavní město Kastilie. Město vměstnáno do hradeb, mají několik vstupních bran. Hlavní vstup do města je brána z 16. století Puerta Nueva de Bisagra, Městských bran je větší množství. Město zařazeno na seznam UNESCO.
Hlavní obrázek místa
Hradby a brány ve španělském městě Toledo
Puerta Nueva de Bisagra
© Pavel Vítek 06/2005
Toledo je město ležící v centru Španělska, na břehu řeky Tajo. Je hlavním městem autonomního regionu Kastilie – La Mancha. Nachází se 75 km jižně od centra Madridu. S nim je spojeno dálnicemi i železnicí.
Pavel Vítek, 21.2. 2021

  historie

  Toledo je přes dva tisíce let staré město. Mělo výbornou strategickou polohu na březích řeky Tajo. Po pádu Římské říše se stalo hlavním městem říše Vizigótů. V 8. století, po příchodu muslimů bylo městem tří kultur, arabské, židovské a křesťanské. Během reconquisty se Toledo stalo hlavním městem Kastilie a později celé říše. Roku 1519 císař a král Karel V. přesunul hlavní město do Madridu.

  Pavel Vítek – zdroj: https://www.radynacestu.cz/magazin/toledo/, 21.2. 2021
  Španělsko, Castilla-La Mancha,

  Místa v okolí

  Základní informace místa
  ID místa: 15521
  Typ místa: pevnost, bunkr
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 21.2.2021
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama