Typ pevnostní budovy stavěné na Pyrenejském poloostrově. Za Alfonsa VI. a Alfonsa X. přestavěna a vznikla tvrz čtvercového půdorysu s věžemi v rozích. Fasády jsou renesančního stylu. V současnosti je zde Armádní muzeum, regionální knihovna, muzeum archeologických vykopávek, místo pořádání výstav.
Hlavní obrázek místa
Alcázar ve španělskémToledu
© Pavel Vítek 06/2005
Toledo je město ležící v centru Španělska na břehu řeky Tajo. Je hlavním městem autonomního regionu Kastilie–La Mancha. Nachází se 75 km jižně od centra Madridu. S nim je spojeno dálnicemi i železnicí. Alcázar stojí na skále nad řekou Tajo a ovládá celé historické město.
Pavel Vítek, 23.2. 2021
popis

Pokud jde o historické události, budova byla poznamenána různým historickým děním. Válkou o dědictví, válkou za nezávislost, španělskou občanskou válkou, byla obléhána, ničena požáry atd. Po částečném zničení během občanské války začala pracná rekonstrukce, která skončila až na konci 70. let 20. stol. Současný obraz představuje impozantní budovu se čtyřmi fasádami, z nichž každá má jiný umělecký styl a která má mimo jiné různá využití. Pěchotní akademii, armádní muzeum a současnou regionální knihovnu Kastilie-La Mancha. Armádní muzeum je instalováno ve dvou budovách, v historickém Alcázaru a v nové, doplněné pozůstatky nalezenými v archeologických vykopávkách prováděných za účelem rozšíření. Alcázar je určen také pro stálou výstavu. Je strukturován ve třinácti tematických sálech, ve kterých jsou vystaveny konkrétní sbírky, a osmi sálech historického diskurzu, ve kterém je představena. Spolu s katedrálou, mosty, hradbami, bránami…  číst dále

Pavel Vítek – zdroj: https://www.atlaspamatek.info/pamatka-3078-hrad-alcazar.html, 23.2. 2021

historie

Alcázar je ve španělském prostředí pevnost, hrad, zámek nebo palác. Jedná se o typ pevnostní budovy stavěné ve městech na Pyrenejském poloostrově Maury. Stavba toledského hradu pochází z římských dob. Během Vizigótského období bylo založeno město a také budova, původně považovaná a koncipovaná jako velká pevnost. Maurští obyvatelé po reconquistě Alcázary opustili. Za panování Alfonsa VI. a Alfonsa X. byla přestavěna a vznikla první tvrz čtvercového půdorysu s věžemi v rozích a hlavní fasádou. Znovu byl přestavěn za císaře Karla V. Fasády jsou renesančního stylu a mají věže a obranné cimbuří.

Pavel Vítek – zdroj: https://www.atlaspamatek.info/pamatka-3078-hrad-alcazar.html, 23.2. 2021

Komentáře

Španělsko, Castilla-La Mancha,

Místa v okolí

Základní informace místa
ID místa: 15529
Typ místa: hrad
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 23.2.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama