Typ pevnostní budovy stavěné na Pyrenejském poloostrově. Za Alfonsa VI. a Alfonsa X. přestavěna a vznikla tvrz čtvercového půdorysu s věžemi v rozích. Fasády jsou renesančního stylu. V současnosti je zde Armádní muzeum, regionální knihovna, muzeum archeologických vykopávek, místo pořádání výstav.
Hlavní obrázek místa
Alcázar ve španělskémToledu
© Pavel Vítek 06/2005
Toledo je město ležící v centru Španělska na břehu řeky Tajo. Je hlavním městem autonomního regionu Kastilie–La Mancha. Nachází se 75 km jižně od centra Madridu. S nim je spojeno dálnicemi i železnicí. Alcázar stojí na skále nad řekou Tajo a ovládá celé historické město.
Pavel Vítek, 23.2. 2021

  historie

  Alcázar je ve španělském prostředí pevnost, hrad, zámek nebo palác. Jedná se o typ pevnostní budovy stavěné ve městech na Pyrenejském poloostrově Maury. Stavba toledského hradu pochází z římských dob. Během Vizigótského období bylo založeno město a také budova, původně považovaná a koncipovaná jako velká pevnost. Maurští obyvatelé po reconquistě Alcázary opustili. Za panování Alfonsa VI. a Alfonsa X. byla

  Pavel Vítek – zdroj: https://www.atlaspamatek.info/pamatka-3078-hrad-alcazar.html, 23.2. 2021

  popis

  Pokud jde o historické události, budova byla poznamenána různým historickým děním. Válkou o dědictví, válkou za nezávislost, španělskou občanskou válkou, byla obléhána, ničena požáry atd. Po částečném zničení během občanské války začala pracná rekonstrukce, která skončila až na konci 70. let 20. stol. Současný obraz představuje impozantní budovu se čtyřmi fasádami, z nichž každá má jiný umělecký

  Pavel Vítek – zdroj: https://www.atlaspamatek.info/pamatka-3078-hrad-alcazar.html, 23.2. 2021
  Španělsko, Castilla-La Mancha,

  Místa v okolí

  Základní informace místa
  ID místa: 15529
  Typ místa: hrad
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: příležitostně
  Uveřejněno: 23.2.2021
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama