Malebný dřevěný kostel byl postaven okolo roku 1500. Prošel několika rekonstrukcemi. Od roku 2003 patří mezi památky UNESCO.
Hlavní obrázek místa
pohled od jihu
© Pavel Zany Komárek 6/5/2005

Otevřeno na vyžádání – klíč je u kostelníka hned vedle kostela.
Zany, 4.6. 2005

  historie

  Kostel sv. Michaela Archanděla je druhým nejstarším dochovaným dřevěným kostelem Malopolska. Postaven byl někdy kolem roku 1500 jako náhrada staršího kostela z 15. století. Významnější rekonstrukce proběhla v letech 1641–50, kdy byla přistavěna předsíň a kaple Andělů strážných, přestavěn chór, zvětšena okna a obnoveny malby. V letech 1704 a 1771 vyhořel, škody však zřejmě byly malé. Další úpravy

  Zany, 4.6. 2005

  popis

  Kostel je jednolodní orientovaná stavba srubové konstrukce z jedlového dřeva. Nad vchodem stojí vysoká věž s šikmými stěnami a osmibokou střechou. Obdélná loď je zakončena trojbokým presbytářem se sakristií od severu. Chór je vynesen na profilovaných sloupech, na jednom z nich vyryt letopočet 1641. Menší chóry jsou i v kapli a sakristii. Střecha je sedlová s jedním hřebenem. Interiéry jsou zdobeny malbami z

  Zany, 4.6. 2005


  Vložit do oblíbených
  Polsko, małopolskie,

  Místa v okolí

  Kontaktní informace
  Parafia pw. św. Michała Archanioła
  Binarowa 409, 38-250 Biecz
  Tel: +48 13 4476396
  Základní informace místa
  ID místa: 539
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: přístupno příležitostně
  Odkaz: https://www.hrady.cz/index.php?OID=539
  Uveřejněno: 4.6.2005
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  Články

  Mikulovská středověká rozhledna a zatopený vápencový lom – dvě úžasné scenérie, které stojí za vidění

  Cestování

  Moje podzimní toulky jihem Moravy se pomalu blíží do finále. Po návštěvě Valtic a lednického Minaretu se dnes vydáme na dvě trošku méně známé lokality. Jednomu se říká Kozí hrádek a druhému Janičův vrch. Obě místa od sebe dělí zhruba dva kilometry pěší chůze.

  Škoda na autě? Její náhradu vyřeší pojištění

  Reklamní sdělení

  Měli jste bouračku a máte poškozené auto? Opravy nebudou laciné, škody na autě se mohou vyšplhat až do stovek tisíc korun. Pokud máte správné pojištění, pojišťovna vám vyplatí pojistné plnění.

  Trápily naše předky kilogramy navíc nebo jde o novodobý fenomén?

  Zajímavosti

  Vánoce utekly jako voda, dárky jsou rozdány, zásoby jídla pomalu mizí a jediné, co nám přibylo, bude nejspíš nějaký ten kilogram hmotnosti navíc. Celý rok se snažíme držet linii a pak stačí pár dní a naše snažení je pryč.

  Putování starými českými vánocemi aneb co jste o nejkrásnějších svátcích roku možná vůbec netušili….

  Hrady a zámky

  Adventní a vánoční čas býval již od nepaměti spojen s řadou rituálů, pověr a tradic starých jako lidstvo samo. Po mnohá staletí se udržovaly především na venkově. Původní pohanské rituály se časem promísily s křesťanskými vlivy a do dnešních dnů nám tu zanechaly řadu krásných vánočních zvyků.

  Jak to vypadalo v městské kuchyni v dobách středověku a proč mívali černé kuchyně, když my máme bílé?

  Hrady a zámky

  Napadlo vás někdy, jak asi vypadala kuchyně za dob středověku? Byla to samostatná místnost jako dnes? V čem se vařilo, v čem se peklo? Jak uchovávali zásoby, existovaly spíže? A co tehdejší kuchyňské vybavení?

  Minaret Lednice nabízí úžasný pohled do krajiny z ptačí perspektivy

  Hrady a zámky

  Lednický minaret je asi zbytečné dlouze představovat. Každý rok k němu zavítá na 100 000 návštěvníků a ani my jsme nebyli výjimkou. Je to naprosto unikátní stavba, jediná svého druhu v naší vlasti a zároveň jde o nejvyšší minaret v neislámských zemích.

  reklama