Malebný dřevěný kostel byl postaven okolo roku 1500. Prošel několika rekonstrukcemi. Od roku 2003 patří mezi památky UNESCO.
Hlavní obrázek místa
pohled od jihu
© Pavel Zany Komárek 6/5/2005
Otevřeno na vyžádání – klíč je u kostelníka hned vedle kostela.
Zany, 4.6. 2005

  historie

  Kostel sv. Michaela Archanděla je druhým nejstarším dochovaným dřevěným kostelem Malopolska. Postaven byl někdy kolem roku 1500 jako náhrada staršího kostela z 15. století. Významnější rekonstrukce proběhla v letech 1641–50, kdy byla přistavěna předsíň a kaple Andělů strážných, přestavěn chór, zvětšena okna a obnoveny malby. V letech 1704 a 1771 vyhořel, škody však zřejmě byly malé. Další úpravy

  Zany, 4.6. 2005

  popis

  Kostel je jednolodní orientovaná stavba srubové konstrukce z jedlového dřeva. Nad vchodem stojí vysoká věž s šikmými stěnami a osmibokou střechou. Obdélná loď je zakončena trojbokým presbytářem se sakristií od severu. Chór je vynesen na profilovaných sloupech, na jednom z nich vyryt letopočet 1641. Menší chóry jsou i v kapli a sakristii. Střecha je sedlová s jedním hřebenem. Interiéry jsou zdobeny malbami z

  Zany, 4.6. 2005
  Polsko, małopolskie,

  Místa v okolí

   radnice
   kostel Božího těla
   kostel sv. Doroty
   Szymbark
  Kontaktní informace
  Parafia pw. św. Michała Archanioła
  Binarowa 409, 38-250 Biecz
  Tel: +48 13 4476396
  Základní informace místa
  ID místa: 539
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: příležitostně
  Uveřejněno: 4.6.2005
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama