Radnice s vysokou věží uprostřed rozlehlého náměstí. Postavena v 15. století, v 16. přestavěna renesančně a v letech 1820-30 klasicistně. Stále slouží svému původnímu účelu
Hlavní obrázek místa
celkový pohled od jihovýchodu
© Pavel Zany Komárek 6/5/2005
Radnice stále slouží svému původnímu účelu jako sídlo městské správy. Ve sklepení je nevelká expozice městského muzea věnovaná městskému vězení a útrpnému právu.
Zany, 10.12. 2005

  historie

  dějiny
  Náměstí v Bieczi mělo v poměru k velikosti města neobvykle velkou rozlohu, plných 16% plochy. Svědčí to jasně o trhovém zaměření města, na tak velké ploše mohly být uspořádány opravdu velké trhy. Význam a bohatství města podtrhovalo i reprezentativní sídlo městských starších, radnice s věží. Gotickou radnici postavili v 15. století, v renesanci byla přestavěna a její dnešní stavební podoba je výsledkem

  Zany, 10.12. 2005
  popis
  Obdélná budova radnice je podsklepená jednopatrová stavba se severovýchodním nárožím zesíleným opěrným pilířem. Jak vypadala před klasicistní přestavbou lze jen odhadovat podle dochovaných vyobrazené a zbytků článků odkrytých především v západní fasádě. Podle nich snad byl vstup původně právě zde, přízemí pak bylo osvětleno nevelkými čtverhrannými okénky. Není vyloučeno, že byla budova v interiéru

  Zany, 10.12. 2005
  Polsko, małopolskie,

  Místa v okolí

   kostel Božího těla
   kostel sv. Doroty
   Szymbark
  Základní informace místa
  ID místa: 659
  Typ místa: ostatní
  Podkategorie: palác, dům
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: v návštěvních hodinách
  Uveřejněno: 10.12.2005
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama