zámek Franconville

Saint Martin du Tertre
Zámek Franconville, který se nachází v obci Saint-Martin-du-Tertre, je kopií zámku Maisons-Laffitte od architekta Françoise Mansarta.
Hlavní obrázek místa
© František Kinař 05/2016

Graficke pismenko Saint-Martin-du-Tertre je francouzská obec nacházející se v départementu Val-d'Oise v regionu Île-de-France. Nachází se na kopci pod lesem s výhledem na rovinnou Francii, asi třicet kilometrů severně od Paříže. Její nejvyšší nadmořská výška 210 metrů představuje jedno z nejvýše položených míst v regionu Île-de-France.
čerpáno ze zdroje https://fr.wikipedia.org, 30.5. 2017

  historie

  Zámek Franconville se nachází v areálu rozsáhlého nemocničního komplexu. Je tu též staré sanatorium, které se nyní už nepoužívá. Nová nemocnice Carnelle se nachází v oblasti v těsné blízkosti lesa v areálu rozsáhlého zámeckého parku; pozemek byl darován mnichy ze Saint-Denis od Karla V. Pozemek měnil mnohokrát své majitele. Poslední majitel pozemku byl vévoda z Massy, ​​který přestavěl zámek v roce 1880. Zámecký design je kopií

  čerpáno ze zdroje www.bcd-urbex.com/chateau-de-carnelle-france a https://fr.wikipedia.org, 30.5. 2017


  Chcete se stát boháči? Přesně za půl roku vydá hrad Sion svůj poklad!

  Hrady a zámky

  Vydejte se dnes s námi asi 8 km jihozápadně od Kutné Hory, kde se v blízkosti obce Chlístovice nachází zřícenina gotického hradu Sion. Pokud jste dosud o něm neslyšeli, pak jste o hodně přišli a co nejdříve to musíte napravit

  Větrný mlýn Velké Těšany aneb život ve mlýně nebyl pro princezny

  Hrady a zámky

  Kdy a kde se roztočilo první větrem poháněné mlýnské kolo, se už s určitostí asi nikdy nedozvíme. Jisté ale je, že se tím splnil pradávný sen člověka, spoutat nepolapitelný a neviditelný vítr a využít jej ve svůj prospěch. Ale protože živel je živel a ten nikdy nebude poslouchat jako beránek, mnohokrát nechal lidi na holičkách a mlynářům připravil nejednu krušnou chvíli.

  Výlety po České republice – Středočeský kraj

  Cestování

  Hrady a zříceniny jsou skvělým cílem pro výlety. Možná ani netušíte, kolik v České republice takových památek je. Jen ve Středočeském kraji najdete kolem 100 hradů, zámků a zřícenin. Určitě znáte Karlštejn, Křivoklát, nebo Kokořín. V článku si představíme tři atraktivní zříceniny hradů, na které se můžete vypravit i s dětmi a užít si rodinný výlet.

  Panenská příroda, průzračné moře a prázdninová atmosféra deset hodin autem z Prahy

  Cestování

  Ostrov Cres je jedna z prázdninových destinací v Chorvatsku vzdálená z Prahy deset hodin jízdy autem. Kromě průzračného moře s oblázkovými plážemi se můžete vydat ke kamennému labyrintu, magické mořské jeskyni, římskému mostu nebo na zříceniny několika kostelů.

  Lesk a sláva lázní Sedmihorky – pohádka s otevřeným koncem

  Hrady a zámky

  Sedmihorky – zaniklé lázně, jejichž sláva se kdysi dotýkala hvězd. Nejstarší vodoléčebný ústav v Čechách dnes zeje prázdnotou a postupně vysychají i léčivé prameny, za nimiž jezdívali lidé z celého světa.

  Vildštejn – románský hrad, na nějž se usmálo štěstí

  Hrady a zámky

  Románský hrad Vildštejn je jedním z nejstarších vodních hradů na území naší republiky. Nachází se v okrese Cheb, a přestože tam stojí nějakých 800 let, pro veřejnost se jeho brány úplně poprvé otevřely až v roce 2001.

  Francie, Olomoucký kraj,
  OOO