zámek Fasanenschlösschen Moritzburg

Bažantí zámeček Moritzburg
Nedaleko od zámku Moritzburg východním směrem vystavěn počátkem 18. stol. jednopatrový pavilon. V letech 1770–1776 přestavěn na dvoupatrový rokokový zámek. V okolí řada barokních a rokokových staveb, na rybníce vybudováno molo a maják.
Hlavní obrázek místa
Zámek Fasanenschlösschen
© Pavel Vítek 08/2009

Graficke pismenko Zámek Fasanenschlösschen, Bažantí zámeček, leží asi 2,5 km východně od zámku Moritzburg. K zámku vede krásná procházka lesem a loukami. U zámku Fasanenschlösschen je řada soch a staveb z doby výstavby zámku. Na nedalekém rybníce je vybudováno přístavní molo a maják. Obojí také z doby výstavby zámku.
Pavel Vítek, 5.9. 2009

  historie

  Na místě dnešního zámku nechal počátkem 18. stol. postavit saský kurfiřt August Silný jednopatrový pavilon. V letech 1770–1776 za Fridricha Augusta III. došlo k přestavbě pavilonu na dvoupatrový rokokový zámek. Přestavba proběhla pod vedením architekta Jahanna Daniela Shadeho. Okolo zámku byla zřízena velká bažantnice a nový zámek byl přejmenován na Fasanenschlösschen – bažantí zámek. Ve stejné době byl na nedalekém rybníce postaven přístav s

  Pavel Vítek, 5.9. 2009

  popis

  Zámek Fasanenschlösschen je čtvercová dvoupatrová stavba. Z jižní a východní strany vedou k zámku barokní schodiště. Západní schodiště, vedoucí směrem k zámku Moritzburg je lemováno putti. Interiér zámku je vyzdoben jako venkovský dům.
  Pavel Vítek, 5.9. 2009


  Chcete se stát boháči? Přesně za půl roku vydá hrad Sion svůj poklad!

  Hrady a zámky

  Vydejte se dnes s námi asi 8 km jihozápadně od Kutné Hory, kde se v blízkosti obce Chlístovice nachází zřícenina gotického hradu Sion. Pokud jste dosud o něm neslyšeli, pak jste o hodně přišli a co nejdříve to musíte napravit

  Větrný mlýn Velké Těšany aneb život ve mlýně nebyl pro princezny

  Hrady a zámky

  Kdy a kde se roztočilo první větrem poháněné mlýnské kolo, se už s určitostí asi nikdy nedozvíme. Jisté ale je, že se tím splnil pradávný sen člověka, spoutat nepolapitelný a neviditelný vítr a využít jej ve svůj prospěch. Ale protože živel je živel a ten nikdy nebude poslouchat jako beránek, mnohokrát nechal lidi na holičkách a mlynářům připravil nejednu krušnou chvíli.

  Výlety po České republice – Středočeský kraj

  Cestování

  Hrady a zříceniny jsou skvělým cílem pro výlety. Možná ani netušíte, kolik v České republice takových památek je. Jen ve Středočeském kraji najdete kolem 100 hradů, zámků a zřícenin. Určitě znáte Karlštejn, Křivoklát, nebo Kokořín. V článku si představíme tři atraktivní zříceniny hradů, na které se můžete vypravit i s dětmi a užít si rodinný výlet.

  Panenská příroda, průzračné moře a prázdninová atmosféra deset hodin autem z Prahy

  Cestování

  Ostrov Cres je jedna z prázdninových destinací v Chorvatsku vzdálená z Prahy deset hodin jízdy autem. Kromě průzračného moře s oblázkovými plážemi se můžete vydat ke kamennému labyrintu, magické mořské jeskyni, římskému mostu nebo na zříceniny několika kostelů.

  Lesk a sláva lázní Sedmihorky – pohádka s otevřeným koncem

  Hrady a zámky

  Sedmihorky – zaniklé lázně, jejichž sláva se kdysi dotýkala hvězd. Nejstarší vodoléčebný ústav v Čechách dnes zeje prázdnotou a postupně vysychají i léčivé prameny, za nimiž jezdívali lidé z celého světa.

  Vildštejn – románský hrad, na nějž se usmálo štěstí

  Hrady a zámky

  Románský hrad Vildštejn je jedním z nejstarších vodních hradů na území naší republiky. Nachází se v okrese Cheb, a přestože tam stojí nějakých 800 let, pro veřejnost se jeho brány úplně poprvé otevřely až v roce 2001.

  Německo,
  OOO