První domy na bruselském Grand Place stavěny od 14. stol. Tento dům se původně jmenoval Hille a pak De Goulden Boom (Zelený strom). Od r. 1954 zde sídlí Muzeum belgických pivovarů. Ukazuje fungování pivovaru od tradičního po současný průmyslový pivovar s nejmodernější technologií.
Hlavní obrázek místa
Muzeum belgických pivovarů v Bruselu
© Pavel Vítek 09/2017
Graficke pismenko Náměstí Grande Place v Bruselu je historickým jádrem tohoto města. Jeho rozměry jsou 68 x 110 metrů. Je obklopeno výstavnými historickými budovami. Je prý nejkrásnější náměstí v Evropě. Dominantou náměstí je gotická radnice z 15. století. Další významnou budovou je Dům vévodů z Brabantu a Královský dům (Maison du Roi) na severní straně náměstí. Grande Place se nachází v centru Bruselu. Jedním z domů na Grand Place je Brouwershuis. Nyní zde sídlí muzeum belgických pivovarů, Musée des brasseurs belges.
Pavel Vítek, 27.8. 2019

  pověsti

  Gambrinus, král piva.
  Následující příběh vysvětluje, proč rytíři vzdávají hold Gambrinusovi a proč je téměř vždy vyveden, jak sedí obkročmo na pivních sudech. Gambrinus je deformace jména „Jan Primus“, což je vlámské jméno pro vévodu Jeana I., syna Henriho III a Alix Burgundskou. Narodil se roku 1210 a zdědil vévodství brabantské a lotrínské. Byl známý tím, že byl dobrodincem a skutečným hrdinou. Stal se také slavnou postavou v historii belgické výroby piva.

  27.8. 2019

  popis

  Na fasádě domu se spojují barokní a vlámské dekorativní prvky. A právě zde od roku 1954 sídlí Muzeum belgických pivovarů. Jezdecká socha na vrcholu budovy je kopií uměleckého díla z poloviny osmnáctého století z roku 1901. „Belgian Brewers“ je jedním z nejstarších profesních sdružení na světě a patří k němu téměř všechny belgické pivovary. Jeho nejdůležitějším úkolem je hájit obecné zájmy pivovarského sektoru v hospodářské, sociální a etické

  Pavel Vítek, 27.8. 2019
  ostatní
  palác, dům
  zachovalý
  přístupno příležitostně
  Belgie