Luisenburg

Německo, Bavorsko
Skalní labyrint Luisenburg je žulové skalní město. Jsou zde poskládané obrovské žulové balvany do fascinujících útvarů. Jsou tu obrovské skalní bloky a až 300 milionů let staré. V areálu se nachází řada skalních formací. Procházku mezi skalami nám zpestří několik vyhlídek.
Hlavní obrázek místa
Skalní labyrint Luisenburg v bavorských Horních Francích
© Pavel Vítek 05/2001
Graficke pismenko Luisenburg je žulové skalní město. Přijedeme k němu po silnici číslo 6 z Chebu přes hraniční přechod Pomezí. Pak po B303 kolem Hohenbergu an der Eger, Arzbergu a Marktrewitze. U Wunsiedelu odbočíme na Luisenburg Felsenlabyrinth. Od záchytného parkoviště je to ke vstupní bráně asi 250 m.
Pavel Vítek, 10.5. 2020

  popis

  Skalní labyrint (Felsenlabyrinth) Luisenburg je žulové skalní město nacházející se v pohoří Fichtelgebirge jižně od města Wunsiedel v Bavorsku, v Horních Francích. Propagačními materiály je označován za „největší evropský skalní labyrint“. Příroda zde poskládala obrovské žulové balvany do fascinujících útvarů, mezi kterými můžeme procházet i několik hodin. Najdete tu obrovské skalní bloky a až 300 milionů let staré skalní formace s jeskyněmi a

  Pavel Vítek, 10.5. 2020
  Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/index_mista_oid.php on line 168 přírodní scenerie
  Array
  zachovalý
  volně přístupno
  Německo
  Bavorsko