Jediné minerální a slatinné lázně v Bavorsku. Historický lázeňský dům z roku 1838. Stylová architektura. V lázních se léčí rozličné choroby a různé lázeňské procedury. Bohaté kulturní zázemí.
Hlavní obrázek místa
Lázně Bad Alexandersbad v bavorských Horních Frankách
© Pavel Vítek 05/2001
Bad Alexandersbad je lázeňská obec ve spolkové zemi Bavorsko. Lázně jsou vzdálené 30 km západně od Chebu. Z Chebu do lázní dojedeme přes hraniční přechod Pomezí, dále pak po B 303 okolo Arzbergu a Marktredwitzu a pak po pěti kilometrech odbočíme vlevo do Bad Alexandersbad.
Pavel Vítek, 16.5. 2020
popis

V Bad Alexandersbadu se nacházejí minerální a slatinné lázně. V roce 1810 připadla obec Bavorsku. V rámci správní reformy Bavorska jsou lázně Alexandersbad od roku 1818 obcí. V roce 1838 byly založeny v Bad Alexandersbad první lázně v Bavorsku, kde se léčilo studenou vodou. Bad Alexandersbad, jediné minerální a slatinné lázně v pohoří Fichtel, nabízí svým hostům a návštěvníkům odpočinek a relaxaci. Historický lázeňský dům z roku 1838 a klasické lázeňské procedury se setkávají s moderní architekturou a uvolněnou pohodu v nejmenších bavorských lázních. ALEXBAD, následné rozšíření Starého Kurhausu (lázeňského domu) v centru Bad Alexandersbad, se vyznačuje stylovou architekturou, která napodobuje okouzlující krajinu Fichtelgebirge, skalnatá moře, temně zelené lesy a široké obzory. V lázních se léčí kardiovaskulární choroby, nemoci pohybového ústrojí, revmatická onemocnění, následná léčba úrazových…  číst dále

Pavel Vítek, 16.5. 2020

Německo, Bavorsko,

Místa v okolí

 Luisenburg
 Thierstein
Základní informace místa
ID místa: 14870
Typ místa: ostatní
Podkategorie: palác, dům
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 16.5.2020
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

reklama