Korazim byla starověká vesnice v římské a byzantské době. Postavena v 3. až 5. stol. n. l. Hlavní osídlení v 3. a 4. stol. Synagoga postavena koncem 3. stol., zničena ve 4. stol. a přestavěna v 6. stol. Postavena z čedičových kamenů. Přítomnost trojrozměrných plastik.
Hlavní obrázek místa
Archeologický areál a Národní park Korazim v Izraeli.
Interiér synagogy
© Pavel Vítek 10/2016
Archeologický areál a Národní park Korazim leží 5,5 km severně od Galilejského jezera u města Kafarnaum, 70 km východně od přístavního města Haifa na pobřeží Středozemního moře a 170 km severně od hlavního izraelského města Jeruzaléma.
Pavel Vítek, 14.9. 2021
historie

Korazim, nebo Chorazin, byla starověká vesnice v římské a byzantské době, nejlépe známá z křesťanských evangelií. Stála na náhorní plošině Korazim v Galileji na kopci nad severním břehem Galilejského jezera. Národní park obsahuje pozůstatky vesnice Korazim, postavené v období Talmudu, v třetím až pátém století n. l. Vznikla jako součást sídelního obydlí v židovské Galileji. Uprostřed vesnice stojí pozůstatky synagogy postavené z čediče. Synagoga ve své době sloužila pro židovský život. Starověký Korazim má velký význam pro Židy, křesťany i muslimy. Na základě nálezů mincí a keramiky byly navrženy dvě fáze osídlení. Město bylo částečně zničeno ve 4. století, pravděpodobně v důsledku zemětřesení. Na místě se následně vyvinula osada Khirbat Karraza. Během osmanské kontroly byla Khirbat Karraza osídlena kmenem Bedouin a vesnice obsahovala svatyni pro místního muslimského světce. Hlavní osídlení se datuje do 3. a 4. století.…  číst dále

Pavel Vítek – zdroj: https://www.israel-in-photos.com/korazim.html, 14.9. 2021

Izrael,

Místa v okolí

 Národní park Kursi
Základní informace místa
ID místa: 15954
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: židovské památky
Stav místa: zřícenina
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 14.9.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

reklama