Korazim byla starověká vesnice v římské a byzantské době. Postavena v 3. až 5. stol. n. l. Hlavní osídlení v 3. a 4. stol. Synagoga postavena koncem 3. stol., zničena ve 4. stol. a přestavěna v 6. stol. Postavena z čedičových kamenů. Přítomnost trojrozměrných plastik.
Archeologický areál a Národní park Korazim leží 5,5 km severně od Galilejského jezera u města Kafarnaum, 70 km východně od přístavního města Haifa na pobřeží Středozemního moře a 170 km severně od hlavního izraelského města Jeruzaléma.
Pavel Vítek, 14.9. 2021
historie

Korazim, nebo Chorazin, byla starověká vesnice v římské a byzantské době, nejlépe známá z křesťanských evangelií. Stála na náhorní plošině Korazim v Galileji na kopci nad severním břehem Galilejského jezera. Národní park obsahuje pozůstatky vesnice Korazim, postavené v období Talmudu, v třetím až pátém století n. l. Vznikla jako součást sídelního obydlí v židovské Galileji. Uprostřed vesnice stojí pozůstatky synagogy postavené z čediče. Synagoga ve své době sloužila pro židovský život. Starověký Korazim má velký význam pro Židy, křesťany i muslimy. Na základě nálezů mincí a keramiky byly navrženy dvě fáze osídlení. Město bylo částečně zničeno ve 4. století, pravděpodobně v důsledku zemětřesení. Na místě se následně vyvinula osada Khirbat Karraza. Během osmanské kontroly byla Khirbat Karraza osídlena kmenem Bedouin a vesnice obsahovala svatyni pro místního muslimského světce. Hlavní osídlení se datuje do 3. a 4. století.…  číst dále

Pavel Vítek – zdroj: https://www.israel-in-photos.com/korazim.html, 14.9. 2021

Komentáře

Izrael,

Místa v okolí

Základní informace místa
ID místa: 15954
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: židovské památky
Stav místa: zřícenina
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 14.9.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama