Vztah Josepha Goebbelse a Lídy Baarové zničil Adolf Hitler

Jeden z největších propagandistů světových dějin, vášnivý milovník, oddaný společník Adolfa Hitlera a především jeden z nejvyšších zástupců nacistické vlády, to byl Dr. Paul Joseph Goebbels.

Autor:Federico Fellini / Cs.wikipedia.org

Jaký byl Joseph Goebbels

I přesto, že nikdy nebyl žádný krasavec, měřil sotva 165 cm a kulhal na jednu nohu, uměl si získat srdce jakékoliv ženy, mezi něž například patřila i prvorepubliková hvězda stříbrného plátna Lída Baarová. Nebyla první ani poslední ženou, o které se zmínil ve svých podrobných záznamech, ve kterých si zapisoval vše o svých milostných pletkách, a které ke konci jeho života dosahovaly rozsahu 30ti tisíc stran.

 

Autor: Zdroj: Noqreport.com

 „Jedovatý skřet“

O Josephu Goebbelsovi se nedá říci, že by byl jedním z prototypů árijské rasy a i přesto působil v jedné z nejvyšších funkcí nacistické vlády. Jeho odlišný vzhled, nepěkná tvář a kulhavá noha mu vynesli nechvalně proslulou přezdívku „jedovatý skřet“, která se rychle ujala, a ve vládě už mu nikdo jinak neřekl. I přesto všechno nikdy neměl nouzi o ženy, nejspíše proto, že oplýval osobitým šarmem, galantností a každou ženu zvládl rozesmát. Teoreticky však za to mohla také jeho funkce ve vládě. Ložnicí ministra propagandy tak prošly zpěvačky, herečky i známé tanečnice a Goebbels si o každé vedl podrobné záznamy, ve kterých je hodnotil nebo se jim například vyznával z lásky.

Příchod Lídy Baarové

Autor: Federico Fellini / Cs.wikipedia.org

Jednoho dne Goebbelsovi do cesty vstoupila herečka Lída Baarová, která ho naprosto okouzlila a on byl ochoten se kvůli ní vzdát své ženy i celé rodiny. Oba dva však za tuto avantýru nakonec zaplatili, když do jejich vztahu po provalení zasáhl Adolf Hitler. Baarová byla vypovězena ze země a později jí těchto pár dní radosti přineslo ještě mnoho zlého. Obvinění z kolaborace ji zničilo rodinu, vztah i celý život a ona nakonec zemřela sama a všemi opuštěná. Oproti tomu Goebbels byl Hitlerem donucen vstoupit do vlády a pracovat dle jeho zájmů a jeho rodinný život se vrátil zpátky do normálu.

Goebbels byl opravdu velmi vášnivý, v jeho denících se nalezlo také mnoho milujících slov směřujících k jeho ženě, kterou miloval i přesto, že byla zarytou stoupenkyní nacismu a její přátelství s Adolfem Hitlerem ho místy omezovalo. Všech jejich šest dětí například pojmenovala na písmeno H na počest Hitlera.

S blížícím se koncem války bylo všem představitelům vlády jasné, že jejich život už po pádu nacismu nebude takový, jako dřív, a že by je mohl potkat stejný osud, jako miliony lidí, kterým oni určili ten jejich. A tak v roce 1945 došlo na nevyhnutelné. Poté, co spáchali sebevraždu Adolf Hitler s Evou Braunovou, zabil Goebbels nejdříve všech šest svých dětí a následně i sebe a svou ženu. Tak skončil poslední zápisek v deníku.

Autor: Sabina Sztymonová

 

Galerie

Diskuze u článku 0 příspěvků
Sdílet článek:

Mohlo by vás ještě zajímat