Strašidelná místa: Příběhy, ze kterých hrůzou vstávají vlasy na hlavě

Na celém světě stojí nespočetné množství staveb, které vypráví svou historii. Některé se chlubí dávnými panovníky, rytíři nebo válečnými boji. Existují, ale také budovy, ve kterých se událo něco špatného a říká se, že v nich dokonce straší.

Zdroj: Kimpayant / CC BY-SA 3.0

Východní státní věznice, Philadephia, USA

Zdroj: HRae / CC BY-SA 3.0

Věznice, stará 142 let, má do stěn vepsány osudy nespočetně velkého množství sebevražd, nemocí, vražd i mučení. V Americe je toto místo, paranormálními vyšetřovateli, považováno za jedno z nejstrašidelnějších. Při vyšetřování byly viděny siluety, slyšeny hlasy, šepot i kroky. 

Hotel Banff Springs, Alberta, Kanada

Zdroj: Kimpayant / CC BY-SA 3.0

O tomto hotelu se říká, že je jeden z nejstrašidelnější ve státě Kanada. V 60. a 70. letech, v hotelu pracoval hotelový poslíček Sam Macauley. Několik hostů udalo svědectví, že jej viděli i dnes a jakmile mu chtěli dát spropitné, zmizel.

Dalším duchem je nevěsta a zadní část jejich šatů zdobí plameny.  Tato nevěsta údajně tančí sálem. Je to žena, která si v panice zlomila vaz při pádu ze schodů, poté co její šaty byly zapáleny ohněm.

V hotelu však byla spatřena také rodina, která byla v hotelu zavražděna.

Ostrov Poveglia, Benátky, Itálie

 

Zdroj: Awfultrue.com

Tento překrásný ostrov sloužil nejen jako karanténa pro lidi, které napadl mor, ale také jako blázinec. Tamější doktor měl provádět na pacientech různé experimenty, následně prohlašoval, že byl posedlý duchy a kvůli tomu skočil z nemocniční věže.

Hlasy, křik a tmavé stíny jsou dnes viděny a slyšeny po celém ostrově. Místní obyvatelé ostrov navštěvovat nechtějí, aby nebyli prokletí. Rybáři odmítají lovit v této oblasti ze strachu, aby nevylovili lidské ostatky.

Ubytování v domě Monte Crista, Nový jižní Wales, Austrálie

Zdroj: Bidgee / CC BY-SA 3.0

Nejvíce navštěvovaný dům v Austrálii, má za sebou velmi temnou minulost. Dnes slouží jako ubytování, kde straší hned několik duchů. Jde o dítě, které spadlo ze schodů, chlapce, který uhořel nebo o služku, která spadla z balkonu. Nejhorší konec měl syn domovníka, který byl o 40 let později nalezen připoutaný vedle své matky.

Bhangarh Forth, Hriajsthn, Indie

Zdroj: Deepak G Goswami / CC BY-SA 3.0

Je označován jako „Dům duchů“ a je archeologickým nalezištěm ze 17. století. Říká se, že kdokoliv navštíví tento objekt, zmizí navždy. Údajně kouzelník Singhia pro jeho nešťastnou lásku princeznu Ratnavati připravil lektvar, aby jej začala milovat. Místo toho se lektvar změnil v kámen, který princezna odhodila pryč. Kámen však kouzelníka zabil a obyvatelé paláce byli odsouzeni k smrti.

Autor: Denisa Nová

Sdílet

Mohlo by vás zajímat