Čtyři místa, která by měl každý lovec záhad znát

Podíváme se na les sebevrahů v Japonsku, most Overtoun ve Skotsku kde páchají sebevraždu psi, duchařský dům Winchesterů v Kalifornii a horu mrtvých v Rusku kde snad žije Alma.

© Adriana Pospíšilová

Les sebevrahů (Aokigahara) – Japonsko

Pokud máte zájem o opravdu tajemná místa a potulujete se Japonskem, zavítejte do Lesa sebevrahů. Celý les je zahalen tajemnou atmosférou, ke které přispívá skutečnost, že zde ukončily svůj život stovky lidí. Po celá léta si totiž tento les vybírají lidé k ukončení svého života. V minulosti sem dokonce Japonci odváděli staré a nemocné lidi, aby zde zemřeli a nebyli přítěží pro své rodiny.

Les sebevrahů se nachází na úpatí hory Fuji a je veřejnosti přístupný. Po cestě narazíte na spoustu cedulí, které se snaží sebevraždu rozmluvit. Jelikož je les v některých místech těžko přístupný, není v silách strážců lesa najít všechna mrtvá těla. Snadno se vám tedy může stát, že na nějaké narazíte. Pokud sebevrazi chtěli, aby je někdo našel, přivázali na turistické cestě lano a pokračovali hlouběji do lesa. Strážci lesa pak věděli, že když se vydají podél lana, najdou na konci oběšence. Legendy vypráví, že pokud sejdete z cest, které jsou určeny pro turisty, zlí duchové proniknou do vašeho vědomí a k sebevraždě vás donutí.

Most Overtoun (Overtoun Bridge) – Skotsko

Overtoun bridge neboli most psích sebevrahů
Overtoun bridge neboli most psích sebevrahů
© Reprofoto YouTube

Obdobou Lesu sebevrahů by mohl být skotský Most Overtoun. Rozdílem však je, že zde nepáchají sebevraždy lidé, ale psi. Pod kamenným mostem se totiž nachází propast, do které bezhlavě skáčou psi. I když na pověry nevěříte a rozhodnete se toto místo pokoušet, přivítá vás cedule, která upozorňuje na to, že byste svého čtyřnohého miláčka neměli pouštět z vodítka. Někteří mají za to, že za vším stojí nadpřirozené síly. Jiní se snaží celou věc racionalizovat a tvrdí, že psy láká dolu pach norků. Vědecky to ale potvrzeno není.

Dům Wichesterů (Winchester House) – Kalifornie

Dům nechal postavit podnikatel Oliver Winchester, po kterém je pojmenována slavná opakovací puška – winchestrovka. Ta zbrojařské rodině sice přinesla slávu, ale také dost starostí. Je totiž obecně známé, že jejich honosné sídlo obývají duchové lidí, za jejichž smrtí stojí právě winchestrovka. Celé sídlo je obaleno tajemnem. V rezidenci se nachází 160 pokojů a 40 schodišť. Dům je ale spíše bludištěm než domovem. Říká se, že některé dveře, okna a schodiště nikam nevedou. Prý tomu tak je, aby byli i samotní duchové zmateni a nemohli tak pronásledovat návštěvníky domu.

Hora mrtvých (Cholat Sjachyl) – Rusko

V roce 1959 se na horu Cholat Sjachyl na úpatí Uralu vydala skupinka horolezců vedená Igorem Ďatlovem. Šlo o velice náročnou výpravu, které se účastnili zkušení horalové. Kvůli zhoršenému počasí a odchylce od plánované trasy se horolezci v osudnou noc rozhodli nabrat síly a utábořit se na úbočí hory. Od té doby o skupině horolezců už nikdo nikdy neslyšel. Po 24 dnech se však záchranné skupině naskytla hrozivá podívaná. Našli totiž rozpárané stany a kolem osobní věci členů výpravy. Později byla nalezena i těla členů výpravy, která byla navzdory mrazivému počasí oděna jen ve spodním prádle a bez bot. Další záhadou pak byly stromy, jejichž větve byly polámané až do výšky pěti metrů. Jedna z teorií je, že se horolezci snažili na stromy vyšplhat. Odpovídaly by tomu i kousky kůže na stromech a odřeniny na tělech mrtvých.

Záhadou byla i samotná těla členů výpravy. Lebka jednoho z členů výpravy byla rozdrcená. Další těla měla polámané končetiny, žebra a četná vnitřní zranění. Další člen měl vyříznutý jazyk. Legendy hovoří o tom, že členové výpravy našli domov obávaného Yettiho (v Rusku Alma). Jiní mají za to, že na ně zaútočilo UFO. Některým se pak jeví jako nejpravděpodobnější řešení skutečnost, že se skupina stala pokusnými králíky ruské vlády. Existuje pak spousta dalších teorií, mezi které se řadí lavina, konflikt mezi členy skupiny nebo intoxikace. Ať už to bylo tak či onak, Rusům se záhada nikdy nepodařila vyřešit. Uzavřeli ji jako podchlazení a spontánní působení přírodních sil, které ale nikdo nedokázal identifikovat.

Galerie

Sdílet

Mohlo by vás zajímat