Vídeň láká v předvánočním čase mnoho turistů aneb Jaká místa si nenechat ujít

V naší sousední zemi Rakousku mají, všemi známé, hlavní město Vídeň, kde žije téměř 1/3 obyvatel. Vídeň je opravdu specifická a to proto, že nabízí svým návštěvníkům nespočet kulturních a uměleckých zážitků, a krás.

Zdroj: Thomas Wolf / CC BY-SA 3.0 de

Turistické cíle

Turisté, a nejen oni, mohou být ohromeni krásnými zahradami, historickými budovami, muzei, kavárnami nebo bary, přičemž se naskýtá plno aktivit, které by si nikdo při návštěvě Vídně neměl nechat ujít.

V každém městě jsou turistům doporučena místa, která stojí za to je navštívit. Ani ve Vídni tomu není jinak a tak jsme pro vás připravili seznam nejvíce navštěvovaných míst, kam patří:

Vídeňská státní opera

Zdroj: Carlos Delgado / CC BY-SA 3.0

Jedna z největších operních budov na světě, má opravdu impozantní architekturu, ale ani skladbu interiéru byste neměli nechat pouze svým domněnkám a věříme, že návštěvou koncertu nebo opery, jen završíte ohromující zážitek.

Mozartův dům

Zdroj: Andreas Stiasny / CC BY-SA 3.0 at

Mozart, jeden z nejlepších skladatelů všech dob. Dnes se o něm můžete dozvědět více, díky návštěvě jeho domu, kde žil v letech 1784 - 87. Dům se nachází v samém srdci Vídně, v blízkosti katedrály Sv. Štěpána.

Katedrála Sv. Štěpána

 

Zdroj: Bwag / CC BY-SA 4.0

Masivní konstrukce je jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších katedrál v celém Rakousku. Pyšní se nejvyšší rakouskou kostelní věží, která poskytuje okouzlující výhled na Vídeň. Architektura katedrály má románsko-gotický nádech.

Palác Schönbrunn

Zdroj: Thomas Wolf / CC BY-SA 3.0 de

Tento palác má pro Rakousko velký kulturní význam s dlouhou historií. Již od roku 1600 zde žili první císaři a následně i rod Habsburků. Budova se chlubí barokním stylem, který doplňují střešní sochy, včetně velkého množství oken.

Zahrady Schoenbrunn

Areál nádherných zahrad je dlouhý přes jeden kilometr, a pokud ho budete chtít celý obejít, vyčleňte si přibližně hodinu času. Návštěva zahrad vám nabídne pohled na ohromující květinové záhony, umělé římské ruiny, bludiště nebo Neptunovu kašnu.

Řeka Dunaj

Zdroj: KF / CC BY-SA 3.0

Druhá největší řeka Evropy, která protéká deseti zeměmi. Můžete si její krásu užít rezervací plavby, nebo projížďkou na kole, kolem jejích břehů.

Vídeňská radnice

Zdroj: Gryffindor / CC BY 2.5

Historická novogotická stavba, nacházející se v Rathaus Platz, byla postavena v roce 1800. Krásy budovy nemusíte obdivovat pouze zvenčí, ale v určité dny ji můžete navštívit i uvnitř.

Rozhledna Donauturm

 

Zdroj: QEDquid / CC BY-SA 3.0

Rozhledna je jednou z nejvyšších volně stojících věží na světě. Dosahuje výšky 252 metrů a nabízí 360-ti stupňový výhled na celou Vídeň.

Zábavný park Prater

Zdroj: Herbert Ortner / CC BY 2.5

Pokud už máte kultury dost, navštivte zábavný park Prater, jenž nabízí spoustu zábavy, stánků a atrakcí pro děti i dospělé. 

Kavárna Vollpension

V překladu Kavárna Plná penze. Ano, přesně takhle se jmenuje kavárna, která nabízí chutné koláče a cukroví denně vyrobené místními babičkami. Pokud byste rádi ochutnali nějaký dortíček, typicky rakouský, zajděte právě sem. Po dlouhém dni, plném kulturních zážitků, si to rozhodně zasloužíte.

Autor: Denisa Nová

Sdílet

Mohlo by vás zajímat