Notice: Undefined index: in /var/www/hrady/https/index.php on line 318 Rytíři, koně, princezny, krásné hrady a zámky to byl středověk

Rytíři, koně, princezny, krásné hrady a zámky to byl středověk

Králové budovali hrady, aby posílili svoji moc v zemi. Obývaly je vojenské posádky, které zajišťovaly bezpečnost v kraji a ochranu panovnického majetku, hranic či cest.

Wikipedia

Hora Svatého Michala, Francie

 

Wikipedia

Hrad se nachází na hoře na ostrově v Normandii a to právě kvůli strategickým účelům. Hrad zvládl útok při 100leté válce, aniž by byl zničen a dnes je zapsán do světového kulturního bohatství UNESCO.

Hrad Windsore, Anglie

Wikipedia

Tento hrad je jeden z nejznámějších v období středověku. Byl postaven v 11. století a pyšní se rekordem v nejdéle okupovaných hradech v Evropě. Dnes je hrad jednou z nejpopulárnějších turistických destinací a nejen to, Královna Elizabeth II zde tráví své volné víkendy.

Hrad Nagoya, Japonsko

 

Wikipedia

Dokončení stavby bylo dovršeno v roce 1612. Hrad byl využit japonskými vojsky, jako strategické útočiště, tak i jako zajatecký tábor. Dnes se kolem hradu nachází úchvatná japonská zahrada.

Hrad Hirosaki, Japonsko

 

Wikipedia

Hrad byl dokončen v roce 1617 a teprve přibližně po deseti letech, se stala velká nehoda. Budova byla zasažena bleskem a došlo k požáru. K přestavbě bylo přistoupeno až o 200 let později. Součástí areálu je také celkem 2600 třešňových stromů.

Bojnický záměk, Slovensko

Wikipedia

V dnešní době se jedná o jeden z nejkrásnějších hradů na Slovensku, i přesto, že v jeho počátcích měl podobu dřevěné tvrze, která byla postavena ve 12. století. Postupem času a změnám doby, byl upravován tak, aby odpovídal vkusu mnoha urozeným rodinám. Dnes má hrad gotické a renesanční prvky, které mu dodávají pohádkový vzhled.

 

Hrad Ksiaz, Polsko

Wikipedia

Jeden z největších hradů Polska. Stavba byla dokončena v roce 1292 a je unikátní v tom, že má klenuté tunely přímo pod hradem. Dle historiků si sám Adolf Hitler plánoval, že tu bude žít. Dnes hrad nabízí ubytování i restauraci.

Hrad Bran, Rumunsko

Wikipedia

Byl dostavěn v roce 1388 a nachází se na hranici Valašska a Transylvánie. Znám je pod svou velmi často užívanou přezdívkou Hrad Drákuly, kterou dostal díky své pověstné legendě o Drákulovi. Dnes hrad nabízí muzeum umění z let 1920-30.  

Hrad Eilean Donan, Skotsko

Wikipedia

Od 13. století se nachází na malém ostrůvku ve Skotsku a jeho účel měl strategický ráz. Hrad byl ve válce opravdu důležitý pro vojenské účely, a to například v roce 1719 kdy byl bombardován a poté téměř 200 let zůstal v troskách. Jeho obnova trvala téměř 20 let.

Hrad Edinburgh, Skotsko

Wikipedia

Hrad je dominantou celého města Edinburgh. Tento pohled si oblíbíte hned napoprvé. Hrad byl vybudován na vrcholku čedičové skály a jeho osídlení se datuje do 9. století. Říká se, že hrad je nejmysterióznějším hradem Skotska, jelikož jeden dudák nevysvětlitelným způsobem zmizel v tunelu hradu a dnes jeho duch na hradě straší. I přes tuto pověst je tento hrad jedním z nejnavštěvovanějších památek Skotska.