Jednodenní výlet za hranice? Navštivte nejkrásnější hrady našich sousedů

České hrady a zámky už máte v malíku? Vydejte se objevovat nová místa k našim sousedům. Dali jsme pro vás dohromady tipy na hrady a zámky, které jsou od českých hranic co by kamenem dohodil.

Autor:Shoko.fr

Půvabný Neuschwanstein

Bavorský hrad se nachází necelé 4 hodiny jízdy autem od českých hranic a na našem seznamu nesmí chybět. Neuschwanstein, který je zhmotněním disneyovských zámků, musí alespoň jednou vidět každý milovník pohádek. Král Ludvík II., který trpěl fobií z lidí, sice nechal postavit romantický zámek výhradně jen pro sebe, dnes se ale paradoxně jedná o jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Německu. Ikonický výhled na zámek vás čeká z mostu Marienbrücke klenoucího se přes hlubokou strž.

Pevnost Königstein

Hledáte tip na výlet, který zvládnete autem i s malými dětmi? Hrad Königstein je od českých hranic vzdálený jen 15 km. Oslní vás monumentálním zjevem, díky kterému patří k největším pevnostem v Evropě, a uvidíte tu také druhou nejhlubší studnu na kontinentu. Hrad leží na 240 m vysoké plošině, odkud se vám naskytne malebný výhled na údolí Labe a celé Saské Švýcarsko.

Popelčin zámek Moritzburg

Moritzburg se vyjímá na malém ostrově uprostřed jezera, a možná proto se mu odjakživa přezdívá Perla saského baroka. V Česku toto místo nepochybně proslavil film Tři oříšky pro Popelku a zámek pohádkou dodnes žije, na zámeckých schodech stojí například obří střevíček.

Ksiąz: Polský klenot s pohnutou historií

Kousek od hranic s našimi polskými sousedy leží zámek Ksiąz. Přestože byl v minulosti několikrát zničen, kompletně přestaven i okupován armádou, vše přestál a dnes oslňuje tisíce turistů ročně. Majestátně se tyčí v nadmořské výšce 365 metrů, pyšní se goticko-renesančním stylem a přístupná je tu také tajná síť podzemních chodeb, kterou zde za okupace vybudovali nacisté.

Ať už si na hradu uděláte prodloužený víkend nebo k našim sousedům vyrážíte pouze na jednodenní výlet, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. Srovnání i uzavření smlouvy vám značně urychlí online srovnávače pojištění, jako je například ePojištění.cz.

Diskuze u článku 0 příspěvků
Sdílet článek:

Mohlo by vás ještě zajímat