Pátek, 9. prosinec 2022. Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Hrady, zámky a tvrze a cestování po krajích českých.

Moje okolí na mapě

Nově vložená místa

Katedrála Panny Marie

  • Francie

Gotická trojlodní katedrála z 13.-16. stol. na místě starší románské katedrály. Zapsána na seznamu UNESCO. Všechny části interiéru jsou klenuté. Novogotické opravy a dostavby z 19. stol. Dvojice věží v západním průčelí. Na jižní straně je rozměrný rajský dvůr z 13.-14. stol.
výklenková kaplička
výklenková kaplička
Olomoucký kraj
vodní nádrž Letovice
vodní nádrž Letovice
Jihomoravský kraj
výklenková kaple sv. Rocha
výklenková kaple sv. Rocha
Jihomoravský kraj
Michal
Michal
Karlovarský kraj

Nová videa

 Aladzha Monastery

Původní skalní klášter Aladža založený mezi 10.-12. stoletím zanikl po vpádu Turků na konci 14. století. Součástí areálu kláštera je muzeum a skalní katakomby. S jejich výzkumem jsou zde spojeni bratři Škorpilovi z České republiky, po kterých je pojmenována ves nedaleko Varny.

Nově jsme napsali

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Trnava bývá nazývána „slovenským Římem“ a podíváme se na klasicistní zámek Dolná Krupá

Trnava je nejstarším svobodným královským městem na Slovensku. Dnešní krajské město Trnava je významným centrem bohatého regionu mezi Malými Karpatami a Povážským Inovcem. Je to město baroka, jeho největší stavební rozkvět nastal v 17. a 18. století a je do značné míry spojen se založením univerzity a přítomností arcibiskupství. Ve městě stojí barokní paláce, univerzitní a církevní stavby a je zde taky několik kostelů. Zámek Dolná Krupá je krásné klasicistní šlechtické sídlo a je proslulý tím, že zde pobýval světově proslulý hudební skladatel Ludwig van Beethoven. Na zámku má sídlo Muzeum hudby.

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Nově vložené obrázky

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí

Finanční dary a podpora serveru v (BTC). Děkujeme za příspěvky na rozvoj.
BTC sponzoring

Spolupracující, partneři serveru