
Hrad stojí na strém kopci nad údolím řeky Poprad. Z hlavní silnice Nowy Sącz – slovensko-polská hranice nutno přejít po mostě na pravý břeh řeky, ulicí podél řeky pokračovat vlevo až k jakémusi penzionu, ubytovně či co to je. Tam možno parkovat (i autobus). Po můstku přejít přes potok a potom pokračovat po cestě vzhůru do kopce na louku v sedle mezi hradem a sousedním kopcem.
Ještě na počátku 16. století bylo posíleno opevnění hradu, již ve zprávě z roku 1580 se však hrad uvádí jako velmi poničený, v relaci z roku 1616-17 je uváděn již jako pustý. Zřejmě poslední ranou bylo vyplenění hradních zbytků vojsky uherského knížete Jiřího II. Rakoczyho během švédského vpádu roku 1657. Ještě v 19. století byl jasně čitelný půdorys hradu, hradby stály v celé délce a dosahovaly až 3,5 m výšky. V 70. letech 20. století byla během archeologických výzkumů a konzervačních prací jejich velká část rozebrána a materiál použit pro vyspravení trhlin ve zdivu okrouhlé věže. Od roku 1996 probíhá další již citlivější archeologický výzkum, jehož výsledky prozatím nebyly zveřejněny.
Teprve ve druhé fázi kolem poloviny 14. století byla postavena zděná hradba nepravidelného půdorysu. Na jižní straně stála obdélná v přízemí dvouprostorová budova, pravděpodobně hlavní obytná stavba hradu. Torzo její vnější zdi je mimo věž nejzachovalejší částí hradu. Doposud patrné stopy střílen v severní hradbě naznačují mladší úpravy již v 15. století po „zdomácnění” palných zbraní. Snad až na počátku 16. století byla severně od věže do oblouku hradby nad přístupovou cestu vestavěna další stavba nejasného účelu a výšky, před níž byl na přístupové šíji vyhlouben podkovovitý příkop s čelním valem. Budova pravděpodobně souvisela s obranou vstupní brány, která se nacházela po jejím východním boku.