Japonské bohatství: zámky, ze kterých se vám bude tajit dech

Japonsko je velmi známé jako velmi silný národ, s dobře vyvíjející se ekonomikou, krásnou přírodou nebo také vysokou kvalitou technologie. Navíc je Japonsko místo, které prosperuje díky turistickému ruchu, jelikož nabízí možnost poznávání unikátní kultury, krásných míst a zákoutí své neobyčejné krajiny.

Wikipedia

Během války byly stovky hradů a zámků použité jako úkryt pro vojska, ale i pro obyčejné obyvatele. Většina z těchto staveb stále stojí. Budovy byly přestavěny či restaurovány a dnes jsou považovány za národní bohatství. Japonsko si své bohatství národa udržuje již od svých antických předků a díky tomu v dnešní době láká turisty velkým množstvím muzeí, hradů, zámků či jiných staveb.

Hrad Matsuyama 

Wikipedia

Malý, ale velmi krásný hrad byl postaven na kopci, přímo nad městem Matsuyama a nabízí nejen krásné výhledy na okolní přírodu, ale také například sbírku brnění a mečů Matsudairského rodu. Hrad má vlastní muzeum, kde se, díky historickým faktům a mnoho zachovalým artefaktům z antických dob, poučíte o jeho historii.

Hrad Matsumoto

Wikipedia

Dalším nejpopulárnějším hradem v Japonsku je hrad, známý jako ,,Vraní hrad”, díky své černé barvě. Nabízí výhled na okolní hory Hijiri Kogen z hlavní části (donjon), která je považována za nejstarší v Japonsku. V pokoji, kde můžete sledovat měsíc, navíc najdete kolekci japonských zámků a samurajského brnění, které pochází z období přelomu poloviny 16. století. Hrad byl postaven přímo vedle bažiny, na rovné půdě a i přesto sloužil jako opevnění.

Hrad Matsue

Wikipedia

Krásný hrad, mající pětipatrový donjon, nabízí variaci samurajské výstroje a artefaktů patřící klanu Matsudaira, dále sbírky Edo-Era, nacházející se přímo u příkopu hradu. Dekor střech hradu byl vždy srovnáván s křídly čejky, po němž získal hrad přezdívku ,,Čejkovský hrad”.

Hrad Shuri

Wikipedia

Jedním z devíti historických budov, nacházejících se v Okinawě v Japonsku, je hrad Shuri. Považuje se za světovou památku organizace Unesco a jeho struktura byla vytvořena spojením čínských a japonských rysů. Jednalo se o centrum království Ryukyu, jenž skrývá mnoho historie.

Hrad Himeji

Wikipedia

Říká se, že tento hrad vypadá jako bílá volavka, jež je připravená k přeletu širých okolních plání. Hrad je považován za dnešní nejkrásnější japonskou architektonickou stavbu. Díky tomu, že byl vybudován před dávnými léty, a i přes bombardování v druhé světové válce nemusela být jeho architektura nijak změněna, patří do světových památek organizace UNESCO.

 

 

Sdílet

Mohlo by vás zajímat