Kostel postaven v 17. stol. Roku 1653 začal fungovat. Během ruské invaze r. 1655 zničen. Oprava v letech 1682-1690. Zpustošen během Napoleonovy invaze. Kostel přeměněn na sklad. R. 1918 katolíkům. Během sovětské éry změněn na sklad knihkupectví. Po získání nezávislost kostel navrácen věřícím.
Hlavní obrázek místa
Kostel Božího těla s klášterem v litevském Kaunasu.
© Pavel Vítek 06/2015

Graficke pismenko Kaunas je druhé největší město v Litvě. Nachází se asi 100 km západně od hlavního litevského města Vilnius a 215 km od města Klajpeda, největšího litevského přístavu u Baltického moře. Kostel Božího těla najdeme na křižovatce ulic Vilniaus gatvéje a Gimnazijos gatvéje. Kostel se nachází 300 m severně od řeky Němen a 600 m východně od Radničního náměstí s radnicí.
Pavel Vítek, 12.10. 2020

  historie

  Řád dominikánů byl pozván do Kaunasu v roce 1631. Královský tajemník jim předal svůj dům ve Vilniuské ulici r. 1641. Dominikáni se pak přestěhovali do Kaunasu. Kostel byl postaven v 17. stol. Ke stavbě byly použity zdi starých gotických domů, jejichž fragmenty lze vidět dodnes. Oltáře byly instalovány před rokem 1647. Roku 1653 kostel začal fungovat. Během ruské invaze v roce 1655 byl zničen. Oprava a rekonstrukce kostela probíhala v letech

  Pavel Vítek – zdroj: www.visitkaunas.net/churches.html, 12.10. 2020


  Schöenbornský letohrádek v Praze zdobí obrázky rozpustilé Venuše

  Zajímavosti

  V jednom z mých nedávných článků jsme se spolu procházeli po malebných pražských parcích a zahradách. Dnes bych ráda na tuto stať navázala krátkým pojednáním o letohrádku, který zřejmě nebude třeba ani dlouze představovat. Ví o něm určitě spousta z vás. Tyčí se vysoko nad Prahou, nad úbočím petřínského kopce, a již přes sto let na nás z jeho střechy mává americká vlajka.

  Nezapomenutelné hrady Čech a Slovenska

  Reklamní sdělení

  Přestože je Česká republika malou zemí, najdete na jejím území 53 zachovalých hradů, 388 zřícenin a 20 zaniklých hradů. Nejvyšším počtem se pyšní Středočeský kraj. Málokdo také ví, že Slovensko je zase světovou velmocí týkající se počtu hradů. Do dnešního dne se jich v podobě hradů nebo zřícenin zachovalo 120, dalších 80 bohužel zaniklo. Zůstaňte tedy doma či u našich sousedů na Slovensku a poznávejte hrady opředené historií a legendami.

  Český trampík v hrabství Kent a East Sussex

  Cestování

  Aneb jak se vandruje po jižní Anglii a pár důležitých informací abyste si cestování opravdu užili a rychle se zorientovali v místní situaci. My jsme sbírali informace a zkušenosti po celých šest dní.

  Teplice jsou kolébkou lázeňství díky jedné krásné ženě s podnikavým duchem

  Cestování

  Když se řekne název města „Teplice“, mnohým z nás se vybaví známé lázně na severu Čech. A právě tyto lázně jsou přesně tím místem, o němž bude naše dnešní povídání.

  Záhada bratrského oltáře, tajných mší evangelické církve a anděl smrti

  Cestování

  V kraji nad Českou Kamenicí v krásném prostředí pískovcových skal a čedičových sopouchů můžete objevit tajemné místo Bratrských oltářů a po cestě se rozhlédnout ze tří skalních vyhlídek a potkáte zvláštní betonový monolit uprostřed louky.

  Podzimní procházka půvabnými pražskými parky

  Zajímavosti

  Letošní podzim nezačal zrovna šťastně a aktuální situace nepřeje výletům do míst s vysokou koncentrací lidí. Kam ale v Praze jít a zároveň se vyhnout všudypřítomným turistům? Co říkáte na virtuální procházku pražskými parky, sady a zahradami? Pokud vás mé povídání zaujme a rozhodnete se do těch míst vypravit, máte naději se davům lidí vyhnout.

  Litva, Kaunaský kraj,