čtvrtek, 3. prosinec 2020. Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora

Bad Alexandersbad

Bavorsko, Horní Franky
Jediné minerální a slatinné lázně v Bavorsku. Historický lázeňský dům z roku 1838. Stylová architektura. V lázních se léčí rozličné choroby a různé lázeňské procedury. Bohaté kulturní zázemí.
Hlavní obrázek místa
Lázně Bad Alexandersbad v bavorských Horních Frankách
© Pavel Vítek 05/2001
Bad Alexandersbad je lázeňská obec ve spolkové zemi Bavorsko. Lázně jsou vzdálené 30 km západně od Chebu. Z Chebu do lázní dojedeme přes hraniční přechod Pomezí, dále pak po B 303 okolo Arzbergu a Marktredwitzu a pak po pěti kilometrech odbočíme vlevo do Bad Alexandersbad.
Pavel Vítek, 16.5. 2020

  popis

  V Bad Alexandersbadu se nacházejí minerální a slatinné lázně. V roce 1810 připadla obec Bavorsku. V rámci správní reformy Bavorska jsou lázně Alexandersbad od roku 1818 obcí. V roce 1838 byly založeny v Bad Alexandersbad první lázně v Bavorsku, kde se léčilo studenou vodou. Bad Alexandersbad, jediné minerální a slatinné lázně v pohoří Fichtel, nabízí svým hostům a návštěvníkům odpočinek a relaxaci.

  Pavel Vítek, 16.5. 2020


  Vložit do oblíbených
  Německo, Bavorsko,

  Místa v okolí

  Základní informace místa
  ID místa: 14870
  Typ místa: ostatní
  Podkategorie: palác, dům
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: https://www.hrady.cz/index.php?OID=14870
  Uveřejněno: 16.5.2020
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  Články

  Minaret Lednice nabízí úžasný pohled do krajiny z ptačí perspektivy

  Hrady a zámky

  Lednický minaret je asi zbytečné dlouze představovat. Každý rok k němu zavítá na 100 000 návštěvníků a ani my jsme nebyli výjimkou. Je to naprosto unikátní stavba, jediná svého druhu v naší vlasti a zároveň jde o nejvyšší minaret v neislámských zemích.

  Český trampík v hrabství Kent a East Sussex

  Cestování

  Aneb jak se vandruje po jižní Anglii a pár důležitých informací abyste si cestování opravdu užili a rychle se zorientovali v místní situaci. My jsme sbírali informace a zkušenosti po celých šest dní.

  Zámek Valtice - někdejší reprezentativní knížecí rezidence

  Hrady a zámky

  Byla první říjnová středa, den jako korálek, a já jsem stála před státním zámkem Valtice. Měla jsem o něm načteno dost na to, abych tušila, do čeho jdu, ale skutečnost mé očekávání předčila. Slunce, jakoby tomu dni chtělo udělat důstojné entréé, vysílalo příval svých světelných paprsků přímo na zlatou zámeckou kopuli, pod níž si už léta spokojeně „trůní“ alegorie Vznešenosti a Bohatství. Jak příhodné pro tuto rezidenci! Z té oslňující záře přecházel až zrak a v mé mysli vyvstávalo jediné slovo: pohádka.

  Farní kostel Valtice – místo rozjímání, uklidnění i pocty našim předkům

  Hrady a zámky

  Začátkem letošního podzimu jsem měla možnost strávit týden v jedné z nejkrásnějších lokalit naší republiky, v Lednicko-valtickém areálu. Jde o území ležící mezi Břeclaví a Mikulovem, jenž se svojí rozlohou, téměř 300 km2, řadí mezi nejrozsáhlejší památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

  Kolonáda na Rajstně - výlet za krásou i poznáním

  Hrady a zámky

  Kopec s příhodným názvem Homole se vypíná nad malebným městem Valtice. O tom, že stojí za to tento kraj navštívit a na Homoli si vyšlápnout, se vás dnes pokusím přesvědčit.

  Schöenbornský letohrádek v Praze zdobí obrázky rozpustilé Venuše

  Zajímavosti

  V jednom z mých nedávných článků jsme se spolu procházeli po malebných pražských parcích a zahradách. Dnes bych ráda na tuto stať navázala krátkým pojednáním o letohrádku, který zřejmě nebude třeba ani dlouze představovat. Ví o něm určitě spousta z vás. Tyčí se vysoko nad Prahou, nad úbočím petřínského kopce, a již přes sto let na nás z jeho střechy mává americká vlajka.

  reklama