Herodoin sloužil jako letní sídlo židovského krále. Pevnost vznikla na uměle navršeném kopci. Uvnitř hradeb se nacházel velkolepý palác s četnými pokoji, halou a lázněmi. V roce 2007 archeologové ve vykopávkách Herodoinu odkryli bohatě zdobený sarkofág, ve kterém byl pohřben Herodes.
Hlavní obrázek místa
Pevnost Herodoin v Izraeli
© Pavel Vítek 10/2016
Historická pevnost Herodoin leží v Izraeli na území Palestinského státu. Najdeme ho v Judské poušti, asi 15 km jižně od Jeruzaléma a 15 km vzdušnou čarou západně od Mrtvého moře.
Pavel Vítek, 11.2. 2021

  historie

  Z bible známe Heroda především jako krutého vladaře, který nařídil vraždění neviňátek. Nesmíme ale zapomenout, že v době jeho vlády říše vzkvétala a zanechal po sobě velké historické dědictví. Jedno z nich je i pevnost Herodoin, někdy též Herodium. Židovskému králi sloužila jako letní sídlo a zároveň úkryt před nepřáteli. Její stavba začala v roce 22 před naším letopočtem a trvala sedm let. Pevnost

  Pavel Vítek – zdroj: https://www.biblewalks.com/herodion, 11.2. 2021

  popis

  V roce 2007 archeologové v Izraeli ve vykopávkách Herodoinu odkryli bohatě zdobený sarkofág, ve kterém byl pohřben Herodes. Vědci jsou si objevem jisti, přestože byl hrob poškozen a ostatky z něj zmizely zřejmě už před staletími.
  Pavel Vítek – zdroj: https://www.biblewalks.com/herodion, 11.2. 2021
  Izrael,

  Místa v okolí

   Migdal David
   Chrám Božího hrobu
  Základní informace místa
  ID místa: 15510
  Typ místa: hrad
  Stav místa: zřícenina
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 11.2.2021
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama