Skanzen Vitoslavlici založen r. 1964. Jde o muzeum dřevěné architektury. Dřevěné památky především duchovního charakteru venkovské usedlosti, sedlácké domy a dřevěné kostely. Ukázka stylu života a bydlení zdejších obyvatel od 14. do 19. století. Skanzen obklopen nádhernou přírodou.
Hlavní obrázek místa
Veliký Novgorod v Rusku - skanzen
© Pavel Vítek 06/2018
Skanzen Vitoslavlici najdeme na jižním okraji města Veliký Novgorod. To se nachází asi 200 km jihovýchodně od Petrohradu a asi 550 km severozápadně od Moskvy. Skanzen najdeme v jižní části města, západně od řeky Volchov (Волхов), na břehu jezera Mjačino (Mячино), nedaleko od kláštera sv. Jiří.
Pavel Vítek, 18.3. 2020
popis

Skanzen Vitoslavlici byl založen roku 1964. Jde o muzeum dřevěné architektury pod širým nebem. Jedná se o sesbírané dřevěné památky především duchovního charakteru, které svou úpravou vyráží dech. Uvidíme zde více než 20 staveb. Zejména se jedná o venkovské usedlosti, sedlácké domy a dřevěné kostely. Všechny stavby se původně nacházely na různých místech regionu Novgorod. Postupně ale byly přemístěny do tohoto muzea, aby ukazovaly styl života a bydlení zdejších obyvatel od 14. do 19. století. Prohlídka skanzenu je vyšperkovaná zvukovou kulisou, z kostela se začne ozývat zpěv, anebo se rozezvoní zvonice. Musíme zdůraznit, že skanzen je obklopen nádhernou přírodou. Také zde můžete ochutnat medavuchu, ruskou medovinu, která ale není tak přeslazená jak ta česká.

Pavel Vítek, 18.3. 2020

Základní informace místa
ID místa: 14737
Typ místa: skanzen
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 18.3.2020
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama