Canterburská katedrála je jednou z nejstarších křesťanských staveb v Anglii. První kostel založen r. 602, druhý v pol. 8. stol. Další stavba vysvěcena r. 1077. Je sídlem primase anglikánské církve. Dominantou je centrální věž pro zvon. Katedrála je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Hlavní obrázek místa
Katedrála v Canterbury
Pavel Vítek 08/2009

Canterbury je město, které leží v jihovýchodní Anglii v hrabství Kent. Je vzdáleno 100 km jižně od centra Londýna a 30 km severozápadně od Doveru. Katedrálu najdeme v centru města. Svými rozměry je nepřehlédnutelnou stavbou.
Pavel Vítek, 14.12. 2019

  historie

  Canterburská katedrála je jednou z nejstarších a nejznámějších dochovaných křesťanských staveb v Anglii. Je také katedrálou arcibiskupa canterburského, vedoucího představitele Anglikánské církve. Její formální označení zní Katedrála a metropolitní kostel Ježíše Krista v Canterbury. První kostel zde založil Augustin z Canterbury v roce 602. Druhá stavba byla vybudována na tomtéž místě v polovině 8.

  Pavel Vítek, 14.12. 2019

  popis

  Dominantou katedrály je "Bell Harry Tower", centrální věž postavená pro zvon, který daroval tomuto svatostánku Jindřich z Eastry. Tato zvonice je vysoká 66 metrů. Jedná se o opravdu impozantní raně gotický chrám. Katedrála unikla zničení během druhé světové války. Byla bombardována německou Luftwaffe, ale hasiči stáli na její střeše a zápalné bomby z ní vlastnoručně shazovali. Katedrála je na seznamu

  Pavel Vítek, 14.12. 2019


  Vložit do oblíbených
  Spojené království, Anglie,

  Místa v okolí

  Načítám seznam míst
  Základní informace místa
  ID místa: 14579
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kostel, chrám
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: přístupno v návštěvních hodinách
  Odkaz: https://www.hrady.cz/index.php?OID=14579
  Uveřejněno: 14.12.2019
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  Články

  Mikulovská středověká rozhledna a zatopený vápencový lom – dvě úžasné scenérie, které stojí za vidění

  Cestování

  Moje podzimní toulky jihem Moravy se pomalu blíží do finále. Po návštěvě Valtic a lednického Minaretu se dnes vydáme na dvě trošku méně známé lokality. Jednomu se říká Kozí hrádek a druhému Janičův vrch. Obě místa od sebe dělí zhruba dva kilometry pěší chůze.

  Škoda na autě? Její náhradu vyřeší pojištění

  Reklamní sdělení

  Měli jste bouračku a máte poškozené auto? Opravy nebudou laciné, škody na autě se mohou vyšplhat až do stovek tisíc korun. Pokud máte správné pojištění, pojišťovna vám vyplatí pojistné plnění.

  Trápily naše předky kilogramy navíc nebo jde o novodobý fenomén?

  Zajímavosti

  Vánoce utekly jako voda, dárky jsou rozdány, zásoby jídla pomalu mizí a jediné, co nám přibylo, bude nejspíš nějaký ten kilogram hmotnosti navíc. Celý rok se snažíme držet linii a pak stačí pár dní a naše snažení je pryč.

  Putování starými českými vánocemi aneb co jste o nejkrásnějších svátcích roku možná vůbec netušili….

  Hrady a zámky

  Adventní a vánoční čas býval již od nepaměti spojen s řadou rituálů, pověr a tradic starých jako lidstvo samo. Po mnohá staletí se udržovaly především na venkově. Původní pohanské rituály se časem promísily s křesťanskými vlivy a do dnešních dnů nám tu zanechaly řadu krásných vánočních zvyků.

  Jak to vypadalo v městské kuchyni v dobách středověku a proč mívali černé kuchyně, když my máme bílé?

  Hrady a zámky

  Napadlo vás někdy, jak asi vypadala kuchyně za dob středověku? Byla to samostatná místnost jako dnes? V čem se vařilo, v čem se peklo? Jak uchovávali zásoby, existovaly spíže? A co tehdejší kuchyňské vybavení?

  Minaret Lednice nabízí úžasný pohled do krajiny z ptačí perspektivy

  Hrady a zámky

  Lednický minaret je asi zbytečné dlouze představovat. Každý rok k němu zavítá na 100 000 návštěvníků a ani my jsme nebyli výjimkou. Je to naprosto unikátní stavba, jediná svého druhu v naší vlasti a zároveň jde o nejvyšší minaret v neislámských zemích.

  reklama