Megiddo, archeologická lokalita v Izraeli. Dominovalo ve 4. tisíciletí př. n. l. Několikrát rozbořeno a opět obnoveno, definitivně zničeno v 7. stol. př. n. l. Ve 20. stol. archeologické průzkumy. R. 1964 zde setkání papeže Pavla VI. s izraelskými státníky, první návštěva papeže ve Svaté zemi.
Hlavní obrázek místa
Alcázar ve španělské Segovii
© Pavel Vítek 06/2005
Segovia je město ve středním Španělsku. Vzdálené je asi 90 km severně od Madridu. Je střediskem provincie Segovia v autonomním společenství Kastilie a León. Leží na severozápadní straně pohoří Sierra Guadarrama. Segovijský alcázar najdeme v západní části města, na vyvýšenině nad řekou Eresma.
Pavel Vítek, 28.2. 2021

  historie

  Alcázar je ve španělském prostředí pevnost, hrad, zámek nebo palác. Jedná se o typ pevnostní budovy stavěné ve městech na Pyrenejském poloostrově Maury. Stejně jako mnoho jiných pevností ve Španělsku byl alcázar v Segovii původně římskou pevností. Z původní stavby krom základů však mnoho nezůstalo. Muslimská pevnost, která byla z velké části nahrazena současnou stavbou, byla postavena berberskou dynastií

  Pavel Vítek – zdroj: https://www.exploring-castles.com/europe/spain/alcazar_de_segovia/, 28.2. 2021

  pověsti

  Mudejarové bylo označení pro muslimy, kteří zůstali na reconquisty dobytém španělském území a kteří se nevzdali náboženství. V rámci křesťanských států si zachovali vlastní instituce, jazyk a kulturu, ale nebylo jim dovoleno vstupovat do státních služeb, proto se uplatnili zejména jako řemeslníci a jako stavitelé a umělci. Dokonce vytvořili i svébytný mudejarský styl, v kterém se kombinují prvky evropského

  Pavel Vítek, 28.2. 2021

  popis

  Alcázar v Segovii je jedním z nejvýraznějších zámeckých paláců ve Španělsku díky jejímu tvaru, který je podobný tvaru lodního trupu. Alcázar byl původně postaven jako pevnost. Pevnost je rozdělena na dvě části. Exteriér s nádvořím, s příkopem a padacím mostem s hlídkou. Interiér zahrnuje kapli a několik dalších místností, které lze dnes navštívit. Pokoje jsou vybaveny s velkým luxusem a vyzdobeny krásou

  Pavel Vítek – zdroj: https://www.exploring-castles.com/europe/spain/alcazar_de_segovia/, 28.2. 2021
  Španělsko, Castilla y León,

  Místa v okolí

  Základní informace místa
  ID místa: 15513
  Typ místa: hrad
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: příležitostně
  Uveřejněno: 11.2.2021
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama