Alcázar v Segovii byl původně římskou pevností. Pak muslimská pevnost nahrazena současnou stavbou. Zmínka o pevnosti pochází z r. 1120. Přestavba dokončena v r. 1587. Jeden z nejvýraznějších zámeckých paláců ve Španělsku. Je na seznamu Světového dědictví UNESCO.
Segovia je město ve středním Španělsku. Vzdálené je asi 90 km severně od Madridu. Je střediskem provincie Segovia v autonomním společenství Kastilie a León. Leží na severozápadní straně pohoří Sierra Guadarrama. Segovijský alcázar najdeme v západní části města, na vyvýšenině nad řekou Eresma.
Pavel Vítek, 28.2. 2021
popis

Alcázar v Segovii je jedním z nejvýraznějších zámeckých paláců ve Španělsku díky jejímu tvaru, který je podobný tvaru lodního trupu. Alcázar byl původně postaven jako pevnost. Pevnost je rozdělena na dvě části. Exteriér s nádvořím, s příkopem a padacím mostem s hlídkou. Interiér zahrnuje kapli a několik dalších místností, které lze dnes navštívit. Pokoje jsou vybaveny s velkým luxusem a vyzdobeny krásou Mudejarských malířů a umělců. V současné době zde sídlí vojenské muzeum a Generální vojenský archiv Segovie, nejstarší historický archiv španělských ozbrojených sil. Alcátras Je na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Pavel Vítek – zdroj: https://www.exploring-castles.com/europe/spain/alcazar_de_segovia/, 28.2. 2021

historie

Megiddo, archeologická lokalita v Izraeli. Dominovalo ve 4. tisíciletí př. n. l. Několikrát rozbořeno a opět obnoveno, definitivně zničeno v 7. stol. př. n. l. Ve 20. stol. archeologické průzkumy. R. 1964 zde setkání papeže Pavla VI. s izraelskými státníky, první návštěva papeže ve Svaté zemi.

11.2. 2021

Další texty historie
pověsti

Mudejarové bylo označení pro muslimy, kteří zůstali na reconquisty dobytém španělském území a kteří se nevzdali náboženství. V rámci křesťanských států si zachovali vlastní instituce, jazyk a kulturu, ale nebylo jim dovoleno vstupovat do státních služeb, proto se uplatnili zejména jako řemeslníci a jako stavitelé a umělci. Dokonce vytvořili i svébytný mudejarský styl, v kterém se kombinují prvky evropského a islámského umění. Na mudejary byl záhy vyvíjen tlak, aby konvertovali ke křesťanství a po pádu poslední muslimské bašty na Pyrenejském poloostrově v roce 1491 prakticky úplně vymizeli.

Pavel Vítek, 28.2. 2021

Komentáře

Španělsko, Castilla y León,

Místa v okolí

Základní informace místa
ID místa: 15513
Typ místa: hrad
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 11.2.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama